View Single Post
Staro 19.04.2018., 15:11   #43
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
dell xps - nema ethernet port
ms surface - nema ethernet port
macbook air/pro - nema ethernet port
hp elite - nema ethernet port
lenovo thinkpad - nema ethernet port

ne dolaze svi bez, nego svi iole moderni koji nisu cigle, koji valjaju i koje ljudi vole koristiti.
a mrezasi koji to govore melju gluposti iz neznanja ili otpora modernom.

na kraju krajeva, kako ces spojiti mobitel i/ili tablet nego na wifi? pa poslovnjaci su vise na takvim uredjajima nego na ciglama za stolom!

Dam bi broj moba od jednog od najboljih mrežaša koje ja znam, ujedno i direktora moj firme, pa mu objasni svoju teoriju o WIFI-u, pa će ti opaliti šamarčinu preko mobitela...

Ne pričam ja o direktorima i ostalim "ticketing" i "meeting" mrežašima, pričam o ljudima koji fakat rade stvari u produkciji, pričam o troubleshootingu, pričam o migracijama, pričam o slaganju mrežne infrastrukture za call centrove od 300-400 ljudi itd. Upravo pričam s ekipom u office-u, imamo 2 linuxaša, 2 windowsaša, 2 mrežaša i mladog juniora za windowse i više manje su se svi nasmijali kada sam rekao što si napisao.

Ja zadnje 2 godine radim samo WIFI, to mi je primarni posao trenutno, postavljam WIFI po većim eventima i objektima, i mogu ti pričati danima o pouzdanosti WIFI-a. Tj. više o nepouzdanosti.
Radim na macbooku pro, i prvo što smo uzeli u firmi su bili thunderbold na RJ45 adapteri Kolege linuxaši bez toga ni ne žele raditi.

Idi u ured gdje je 60-70 zaposelenih i složi im WIFI pa neka rade.. Možeš ti staviti isti broj AP-ova koliko i uređaja imaš, ali neće raditi kao bakar.

Ovaj dio za mobitele neću ni spominjati. Šta ti misliš da ljudi rade? Igraju Angry Birds?

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 19.04.2018. u 15:22.
Mommistake je offline   Reply With Quote