View Single Post
Staro 07.02.2016., 21:21   #1525
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Još nije loše spomenuti da IJN BB imaju puno ravnije putanje granata. Carolina na primjer je veliki odmak od Colorada. Više kao da sa minobacačem gađaš nego s 406mm topovima. Iowa je tu navodno bolja jer ima duže cijevi, dakle veću izlaznu brzinu granate i samim time je preciznija. Meni je tu najviše trebalo navikavanja nakon Colorada. Sa 35% sam sad na 57% WR sa Carolinom. Kad se navikneš radi nered koga god dotakne. A Lun svaki put umire od smijeha kad nekom okinem Citadelu na 24km kao nesretnom Atagu danas.

Također, raniji USN BB (Sexico i Lolorado) su jako slabi na Carolinine granate radi plunging fire koji se događa već na manjim udaljenostima. Na većima je jednostavno masakr ako slete kako treba.

Vlada neki konsenzus da je Amagi best free T-8 BB, a Tirpitz best T-8 BB za Ranked i best od sva 3 T-8. Ja pak mislim kako to veli ekipa koja ne zna igrat Carolinu. Nisam još naletio na Amagija koji mi je radio probleme. Držiš nos prema njemu okrenut dok u jednom trenutku on ne pokaže bok jer nema više strpljenja i onda je gotov. Tenkirao sam protiv Iowa i Izuma bez imalo problema. Svaki BB ima slab bok i te priče da joj je bok slab su BS jer se i Yamato uredno citadelira od Caroline ako pokaže bok. Svi T8+ BB imaju takav kalibar da je jedino razlika što prolazi kroz nos, a što ne. Yamatove granate prolaze kroz sve, i Montani kroz nos jer je puno šira od Iowe pa se tenkiranje naučeno na Carolini i Iowi ne može toliko uspješno tu primjeniti. Montana s druge strane ima poteškoća s probijanjem Yamatovog oklopa. Zato je za mene plafon USN BB Iowa.

Ovo da je T-8 bottom feeder u T9-10 partijama u kojima često završava je istina - ali se može. Sad kad sam prešao 50% WR s Carolinom, polako mi se penje WR i sa Nope Orlanom. T-8 partije općenito zahtjevaju puno više koncentracije i navikavanja. Treba navikavanja jer su greške puno skuplje, ne kao sa T-7. Nagrada je kad si top tier sa T-8.

EDIT: Danas odradio školski CV snipe na početku partije. Rješio lika u Hiryu i obavjestio tim da mogu sigurno ploviti bez opasnosti od aviona. Oduševljenje sve u 16.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 08.02.2016. u 11:20.
T}{OR je offline   Reply With Quote