View Single Post
Staro 10.08.2007., 11:41   #33
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor xgarbage2002 Pregled postova
Mislis da je to tako?!
pa cemu onda sluze sve one PCI RAID kartice tipa: RAID ATA (2x133), na kraju krajeva i sve PCI SATA kartice koje rade u raid polju teoretski rade na 2x150 = 300 mb/s

Sad vise nis ne kuzim...
Kako ne kužiš jedan hard ti daje cca 50-80mb/s konstantnog prijenosa u najboljem slučaju prema tome da zakopčaš dva u raid0 još uvjek si taman poopunio PCIovih 133 osim toga raid ne služi (samo) ubrzavanju nego i redundantnosti...

Mada ionako su ti pravi high performance stroage kontroleri na 64bit PCI ili PCI-x ili u novije vrijeme na PCI-e sabirnicama, PCI ti danas nije za storage neki ozbiljan izbor...


Citiraj:
Autor xgarbage2002 Pregled postova
osim toga sumnjam da ce max biti iskoristen PCI od 133 mb/s, jer ionako SATA2 ne bi trebao probiti tu granicu
Gle teoretska brzina SATA2 ti je 3Gb/s što ti u prijevodu dođe na oko 350mb/s odnosno u stvarnosti nešto manje...

SATA ti je pola toga 1.5Gb/s tj oko 170MB/s...

Prema tome PCI od 133MB/s limitira već i SATA ali ne toliko da bi to bilo jako bitno jer ionako u stvarnosti SATA brzine su puno manje...

E sad s obzirom da nijedan disk nije niti blizu tim brzinama to ja manje bitno ali svejedno nemožeš nešto deklarirati kao SATA2 ako nije niti blizu deklariranoj brzini...


Citiraj:
Autor xgarbage2002 Pregled postova
ma, muci me jer mi kontroler na a8v deluxe ima sata1, a imam dva nova diska na sata2 (znam da ce raditi na sata1, medutim ako vec idu - zasto ne i malo brze)
Kako rekoh ništa nećeš na PCI dobit, morat ćeš PCI-e uzet ili drugu ploču jer ovdje ti neće ić tako...

EJdino što SATA2 kontroler će ti možda malo bolje raspodjeljivati i imaš ćeš hotplug i NCQ...


Citiraj:
Autor xgarbage2002 Pregled postova
trenutno im je prijenos (benchmark cca 50 mb/2 na sata1)...na sata2 mozda bude i brze (ali sumnjam da ce prijeci granicu od 133 mb/s kolika je na pci)

ili grijesim....
Pa brzina će ti bit ista...

Disk je sporiji i od SATA sučelja a kamoli od SATAII...


Citiraj:
Autor xgarbage2002 Pregled postova
zasto mi to treba: napokon ce raditi uncompressec hd video bez trzanja
(proc je 2x2.6 i 2 gb rama to nije problem)

hvala unaprijed
Rekoh nisam siguran da će ti to pomoći u većoj brzini IMO tebi treba RAID0 ili 0+1 ako ti treba za video...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote