View Single Post
Staro 19.05.2019., 06:36   #147
Spinner
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ajmo prvo pojmove definirati. DOA znači Dead On Arrival, što znači da bi u ovom slučaju mobitel trebao biti kompletno mrtav. DOA period definira proizvođač, ne nužno i zakon, tako da ovo što si napisao nema veze s vezom, nit mu išta od tog može koristiti.



I dalje ne kužim zašto se nakon prvog posjeta dućanu nije otišlo direktno u ovlašteni servis i objasnilo situaciju. Ako netko može dati nalog za zamjenu uređaja/povrat novca ili popraviti stvar, onda je to ovlašteni servis.

Greške u koracima...

Kupiš mobitel i nešto ne valja s njime...

Pa ako već imaš problema da ti je teško hodati okolo, valjda imaš telefon kojim možeš nazvati firmu i raspitati se. Imaju jasno istaknut broj telefona korisničke podrške, kao i email.

Pošalješ email (umjesto da nazoveš i dobiješ informaciju odmah), ne da ti se čekati odgovor i OPET ideš u trgovinu, iako si dobio upute da ti oni ne mogu pomoći.

Nitko ti nigdje neće na licu mjesta zamijeniti uređaj drugim, na temelju "ja došao nakon par dana i to je tak bilo, pa daj novi". Što se njih tiče, mogao si igrati i hokej s njime, pa sad ti kao prodavač objasni šefu... "znate, gospodin je invalid, pa sam mu ja zamijenio mobitel na svoju ruku"
Kolega prije tebe je to puno bolje objasnio. U pojam DOA ulazi bilo koji kvar koji se pojavi tokom prvih x dana. (To određuje proizvođač).

I trebao je napraviti upravo to preko dućana gdje je kupio proizvod poslati uređaj na servis unutar DOA roka. I to je to ako servis procjeni da kvar postoji i nije nekakvo mehaničko oštećenje dobio bi novi uređaj.

Ovo slanje maila ne razumijem koji je svrha toga? Ako prođe rok za DOA proceduru servisu su ruke vezane i onda opet ostaje natezanje sa SD.

Prvo saznati koji je rok sa DOA proceduru i inzistirati da ga pošalju na servis.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Spinner je offline   Reply With Quote