View Single Post
Staro 30.08.2017., 01:18   #55
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Citiraj:
Autor ivosimec Pregled postova

Sve sam probap u životu ali građevinu ne, a to je baš najskuplja stvar u koju ulažem u životu.

Ne samo da se ne razumijem u to pa me žele oprat, nego ni ne rade kako treba
To sam i ja primjetija tijekom adaptacije prošle godine. Momci šta su mi stavljali strojno estrih su totalno zasrali stvar pa sam morao na 25 kvadrata u dnevnom boravku stavljati masu za izravnavanje jer sam imao ~2 cm razlike u visini pa me brinulo kako će mi laminat na takvoj podlozi funkcionirati. Aposolutno ne postoji razlog da se estrih postavi tako loše u 2016. godini kada se sve radi strojno i sa svim dostupnim znanjima, ali eto.

Uglavnom, zvao sam druga 2 majstora da mi dođu naliti masu za izravnavanje i to me došlo 1800kn za nekih 5 sati posla (900kn materijal + 900kn ruke, otprilike). To je bolje zarada nego u programera.

Citiraj:
Autor Jooj Pregled postova

Inace radim u firmi koja izvozi vecinu stolarije van tj njemacka austija, irska... i tamo obavezno rade ral montazu. dok kod nas je jos uvijek wtf is ral montaza ???
kao i da kupuju sve sa troslojnim staklom. kod nas dvoslojno u vecini slucajeva iako se sve vise trazi troslojno
Da, ja sam imao ponudu 5 komora ili 6 komora, isti brand. Razlika je bila 3000 kn između te dvije ponude. Sad je pitanje isplate li se jeftiniji prozori + RAL ili skuplji prozori bez RAL ugradnje. Naravno, većina majstora ne zna odgovor na to pitanje, nije sad da se bave tim poslom 12 sati dnevno, 5 dana u tjednu.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote