View Single Post
Staro 25.01.2010., 20:15   #53
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Bubba se primio jednog aspekta, ajmo reći subjektivnog (jerbo 959NF je bio kvalitetan monitorček kaj god mislio), ali je spomenuo jednu jaaaako važnu stavku:
"Uglavnom, neces se bas usreciti, CRT-ova u produkciji nema vec godinama,"
Dobro si razmisli o tome, te dobro razmisli koliko tih CRT-a koji se danas prodaju imaju približno dobru sliku kao kada su bili novi. A da nije mutna za početak.
Samo bih rekao da se slažem s ovom izjavom. Novi nemreš kupiti, a oni koje možeš kupiti su s vremenom dali svoje. Nije stvar u žutim "kutijama" niti bilo ćemu takvom, nego jednostavno slika ne izgleda više kako treba. Ja sam (ko što se iz potpisa vidi) još uvijek na Samsung 757DFX CRT monitoru, i monitor je fakat super - bio. Tamo negdje prije 9 godina kad sam ga kupio za cca 2300kn. Sad, kad dođem doma, nakon 8h gledanja u LCD (i to šrot nad šrotovima) ovaj moj doma mi se čini kao još veći šrot jer je slika jednostavno počela propadati do očiglednih nivoa. Crna je još crna, ali crna slova na bijeloj pozadini su nekad jakomutna.. Podesi ovo ono lijevo desno, više ne pomaže ništa. Ponekad ne razlikujem = od - na ekranu, mislim da to najbolje opisuje situaciju.

Dakle, ne kažem da ne kupiš CRT, ali moj prijedlog je da zadržiš svoj LCD za svakodnevni rad, a za stare igre 640x480 i 800x600 radije kupi neki uščuvani 17" (ne veći!) monitor. Ako ga nađeš, i kad ga nađeš.. Ko što reče, nada umire posljednja Ali budi jako oprezan kod kupnje, i obavezno pogledaj monitor u radu kako izgleda. Koliko god klupo zvučalo, ali otvori Word dokument ili web stranicu s puno teksta, tamo ćeš najlakše vidjeti je li slika poćela "mutiti" i raspadat se, ili je u dobrom stanju. Ako vidiš "sjene" na slovima, ili ne vidiš jasno koji je znak koji - NE KUPUJ!

Pozdrav!
Luka
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote