Tema: T-Mobile
View Single Post
Staro 30.11.2020., 15:21   #613
madox
Premium
Moj komp
 
madox's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Citiraj:
Autor picajzlaaa Pregled postova
Danas su mi javili iz telekoma da će mi početi naplaćivati roaming 0,02 kn/mb jer više koristim mob u inozemstvu nego u HR. Zna li netko više o ovome? Pišu da je to u skladu sa EU regulativama o roamingu. Prvi put čujem za ovo, a koristim ovako ht karticu već 10 godina.

Je li ovo neka HT "stvar" ili je to nešto novo šta uvode svi naši operateri?
COPY/PASTE mog posta negdje iz 01/2020... tomato tema....

"Evo pišem jedan post da se malo izjadam...
Nije da nisu u pravu prema svim pravilnicima, ali kapitalizam guta nemilosrdno.

Dakle, od 14.10.2019.g. nalazim se na stručnom usavršavanju u Austriji, te sam ugovorno obvezan odraditi usavršavanje do 30.04.2020.g.

Dana 13.1.2020 sam zaprimio „roaming obavijest“ da sam posljednja 4 mjeseca uglavnom prijavljem u inozemstvu (što je apsolutno točno) te da će se, ukoliko isti obrazac bude bio nastavljen, roaming početi naplaćivati.

Treutno koristim Tomato tarifu 7000+2000 jedinica i moram napomenuti da sam se u roamingu pokušao ponašati maksimalno odgovorno (uglavnom koristeći wifi), te moja mjesečna potrošnja uglavnom nije prelazila 2000 jedinica (telefon+internet zajedno)- znam...tko mi kriv što plaćam preveliku tarifu, ali zanemarimo to trenutno.

Računajući broj dana provedenih u inozemstvu, te ukupnih dana prijavljenih na mrežu – 92, dolazimo do brojke od 25 dana da sam proveo prijavljen i na mrežu u RH (odjeljak VI. „Kriteriji za utvrđivanje prekomjerne uporabe i početak naplate roaming naknade“ –„Kao dan prisutnosti u EU/EEA roamingu račna se dan u kojem je korisnik imao bilo kakav promet ili prijenos podataka isključivo u EU/EEA roamingu, odnosno nije u istom danu imao promet u RH...)

Prosječno putujem doma svaka tri tjedna te se zadržnim 3-4 dana , a naravno za novogodišnje blagdane sam proveo 10tak dana u RH.

Pročitao sam uvjete korištenja roaminga A1 te fair usage politiku sa kojom se apsolutno slažem.

Prema odjeljku VII. „završne odredbe o politici pravedne uporabe usluga u EU/EEA roamingu“ stavka 17. A1 zadržava pravo odlučiti na koje tarife ili korisničke linije se neće primjenjivati dodatna naknada u EU/EEA roamingu, te sam molio da mi se izađe u susret i do 30.4.2020.g. omogući korištenje roaming usluge bez dodatne naplate.

Dugogodišnji sam korisnik VIP/A1 usluga (bnet), te sada tomato pretplate.

Naravno, dobio sam odbijenicu, više-manje generičkog oblika sa info@tomato.com.hr...sada sam poslao na drugostupanjsku komisiju na mail povjerenstvo@a1.hr te sam zaprimio potvrdu o primitku. Naravno da sam ponudio i priložiti ugovor u kojem se jasno vidi da 30.4. napuštam Austriju."

Uglavnom.... pročitaj odredbe o politici pravedne uporabe usluga u EU/EEA roamingu i sve će ti biti jasno...


Lijep pozdrav
madox je offline   Reply With Quote