Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 03.12.2013., 12:34   #6872
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Hm, vjerojatno sam trebao staviti smajlića na tu izjavu, ali pisao sam sa poluproizvoda druge vrste (Ipad) pa evo ga sad, za obje izjave



evo još



ali ono kaj sam napisao mislim da drži vodu, i naznačio sam u odnosu na realnu kvalitetu bilo kojeg tog proizvoda "kolko god to imalo ili neimalo veze sa istinom."

Nisam neki teoretičar tržišta, ali mislim da je bitno da su slušalicama "by dr. Bre" ili "50 perCent" ipak raslojili masovno tržište u odnosu na bolja ili lošija rješenja - opet ponavljam "kolko god to imalo ili neimalo veze sa istinom"

To je, mislim, otvorilo mogućnost da se u generalnom segmentu zabavne elektronike (dakle, ne specijaliziranih proizvođača za koje je rijetko ko čuo - kak veli moj šogor "Rega? Gdje si to kupio?") opet ponude klasični stereo uređaji koji imaju mogućnost priključenja na najrašireniji izvor današnjice - datoteku.
Jer to predstavlja nadgradnju u odnosu na do sada dominante plastične sustave (5.1. uglavnom) jednako kao što se Dr.Dre takvim predstavljaju u odnosu na slušalice dobijene s uređajom ili neke druge iz tog razreda.

Mislim da je to prilika koju Sony i ekipa neće propustit, i vjerojatno je pitanje dana kad će se pojavit zvučnici "by Kanye" ili tak nešto....

Slušalice slabo koristim a Dr.Dre još manje, pa ne znam imaju li kakve kvalitete i ovim putem se javno ograđujem od bilo kakvih procjena njihovih stvarnih vrijednosti - a kamoli da navlačim poštenu mladež na grijeh

Ali čini mi se poznat tržišni obrazac i brijem da to nije ni loše, jer će povećanje potražnje na kraju dovesti i do kvalitetnih rješenja za manje novaca nego prije, kao i uvijek u takvim slučajevima.
jean luc je offline   Reply With Quote