View Single Post
Staro 05.12.2015., 23:37   #116
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Strojevi (Lenovo prijenosnici) koje koristimo ja i žena su ovi:
E130, X201, X220, T540p.
Gospođi je E130 pomoćni stroj jer većinu obavlja na stolnom all-in-one računalu (Z1 Workstation, HP).

Meni je T540p radna stanica od koje živim, ostali su mi za potrebe testiranja, labosa, tipkanja, brzog prenošenja i kaj ja znam čega još.
Svi kompovi imaju po barem 8 giga memorije (čini mi se da nema niti jedan manje) i SSDove. Otkad sam imao prilike prije nekoliko godina koristiti notebook koji je imao SSD umjesto HDD više se ne odričem tog komfora (u smislu tišine).

Kroz radnu sobu mi svašta prođe (radi prirode posla), uglavnom računala X, T i nešto rijeđe W serije. Jednom se našao jedan L540 (kojega bez srama preporučam kao budget alternativu za T540) i svašta nešto. Iskustva u korištenju imam na relativno velikom broju računala (kad kažem korištenja onda govorim o periodima koji recimo nisu kraći od valjda 6 tjedana gdje mi je neko računalo služilo kao glavno; mislim da sam koristio sve glavne modele u serijama T i X unazad 6-7 godina). Unatoč tome, ne mogu kvalitetno odgovoriti na razliku između pojedinih chipseta i tome sličnih tema (jer jednostavno to ne znam). Unatoč tome, ukoliko nekoga zanima "realna" razlika između X1 i T440 i slično, tu mogu odgovoriti

Spomenuo sam nošenje pa sam se dosjetio; od danas u kući imam dvije Crumpler torbe (Ugly Divorce Dark Red / Black i Spanky Jones Roadkill Red). Koritit će se isključivo za moje Lenovo strojčeke...
cdanijel je offline   Reply With Quote