View Single Post
Staro 09.02.2017., 10:14   #22
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
I potrošit hrpu love na hlađenje, možda bolje uzet hladniji 6700k i neki jeftiniji zračni kuler, a razliku (nešto jeftiniji proc i puno jeftiniji kuler) razlupat na veći SSD, bolju grafu, više RAM-a, zapit, prokurvat, prokockat....
Kad smo već otišli u širinu sa samih hladnjaka na procove i ostalo, ukratko ću napisati samo koja je moja zamisao.

Ideja koju planiram pretvorit u opipljivu konfu - Matična ploča s podrškom za dva komada M.2 NVMe SSDa i SLI, 32GB DDR4 memorije, i7 K serija proca, 1080 GTX grafika, 850w napajanje sve u full dampiranom kućištu sa 6 ventilatora i vodenim hlađenjem.

Znači budžet i viziju imam, sad samo tražim najoptimalnije riješenje za hlađenje a da ne proizvodi buku.

Računalo mi je i alat za rad, gledam naravno u svaku kunu, ali opet bi htio kvalitetan (i što tiši) stroj.

Perofrmansama 7700K nije ništa ekstra bolji od 6700K, izgleda da se više grije, ali ima sitne perkove u vidu nativne podrške za USB 3.1, Optane podrške...


Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Po meni je logicnije uzet 7700K samo zbog toga jer je razlika u cijeni u odnosu na 6700K citavih ~200kn.
Druga stvar, ako ne bude ganja neki ljuti oc, nece se toliko pretjerano grijati - citaj: nista sto jedan kvalitetan 240-280mm AIO (koji je ionako u planu) ne moze podniti.
Pingao sam frenda sa 7700K + vodeno hlađenje - idle temperatura (ono otvoren firefox, youtube, word...) 30 celzijusa, opterećen 60-70%.

Nije radio zasad nikakav OC. vrti se na 4.4 - 4.5Ghz. Razlika u cijeni (u mojoj ponudi) je cijelih 100kn izmedju 6700K i 7700K

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svakako dobro prouči Newegg/Amazon recenzije glede potencijalno bučne pumpe na vodenom.
To im je definitivno ahilova peta, barem je tako bilo prije par godina...
Hvala za savjet

Proučio (bar za H115i) dobro recenzije na oba sitea + reviewe - 80-90% su ocjene 4 i 5. Generalno ekipa jako zadovoljna.

Istražujem trenutno ovo što su dečki ovdje savjetovali i važem i druge opcije, ali generalno sa H115i se čini da su ljudi jako zadovoljni.
ITStig je offline   Reply With Quote