View Single Post
Staro 20.01.2010., 23:18   #8
quantum112
Premium
Moj komp
 
quantum112's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: .
Postovi: 88
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Ako ti trenutni LCD ne odgovara, razmisli o investiciji nekog boljeg. Ne bi vjerovao, ali i CRT ima nativnu rezoluciju i vecina odlika slike koje bi trebali biti odgovarajuci na nativnoj rezoluciji gube se pri mijenjanju iste, bas kao i kod LCD-a.
Ma i da sam pri parama, tesko da bih se na to odlucio, jednostavno me nisu impresionirali.

Sto se tice ovog s CRT-ima, prozivio sam oko 10 godina na 15" Belinei i godinama mijenjao izmedju 640, 800 i 1024 i mozda jos onda nisam imao oko za to, ali nisam nikad primijetio vecih problema izmedju rezolucija i uvijek su mi sve izgledale jednako dobro (mislim, ocito da je 1024 jasnije od 640 ali shvacas sto hocu reci), a ono sto mi se definitivno urezalo u pamcenje je ovaj dzumbus sa nativnom rezolucijom kod LCD-a koja je mnogo - nesnosljivo izrazenija, to i ove gluposti sa 16:10 omjerom, to mi vjerojatno pravi jos vece probleme.

Citiraj:
Ipak, ako i nakon svega ovoga jos inzistiras imati 200W i 50kg tesku hrgu na stolu, trazi redom Barco, LaCie, Eizo, Radius, NEC, iiyama, Mitsubishi, Hitachi, ViewSonic, Sony (19"+ modeli, mogu i rebrandovi), eventualno neke modele Nokie i slicno... Ali Samsung i dobar monitor ne idu i istoj recenici.
Ovih egzoticnijih marki bas i nema previse, ali pogledat cu, ne znam za Samsungove CRT-e, ali ovaj LCD mi je ostavio prilicno los utisak.
Molim se da spas dodje u obliku SED televizora, ali to cemo izgleda jos pricekati dosta vremena, bar dok se LCD-i i plazme ne izmuzu koliko industrija planira
quantum112 je offline   Reply With Quote