View Single Post
Staro 10.11.2020., 09:45   #2422
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ak ti je sadašnja vlaga problem onda odustani od stiropora i stavi nešto da zidovi dišu

Kamena vuna npr 6cm.
Zašto bi stavljao samo 6cm? Pa stiropor i kamena vuna imaju jako slične toplinske koeficijente, ovisno o proizvodu koji kupiš. Crni, grafitni, stiropor ima bolji koeficijent od kamenih vuna.

Stavljati ispod 10cm bilo čega u današnje vrijeme je stvarno suludo osim ako prostor nije baš, baš limitirajući faktor. Usto, trošak vune ili stirpora je manjinski dio projekta, tako da štediti na tome nema nikakvog smisla. Drugi plus vune o kojem isto treba razmisliti je da je nezapaljiva, ako se radi o većoj površini.

Sad vidim da je kolega iznad dopunio post malo, pa ću i ja malo. Trebalo bi tiplati sve, puno je sigurnije i stvarno ne znam zašto ljudi štede na broju tipli pa se onda jednom čude kad ploča otpadne. Treba pripaziti da se pravilno popune rupe između ploča, ne ljepilom ili nečime takvim već treba pur pjenom tako da se ne upija vlaga pa da ostaju obrisi kocaka vune/stiropora kao što se zna vidjeti na starijim stiropor fasadama kad je kiša, magla ili slično.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 10.11.2020. u 10:11.
Exomaniac je offline   Reply With Quote