View Single Post
Staro 10.08.2018., 16:26   #131
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Znaci 2080 brza je 8% od 1080ti, miran sam jos dost vremena, a sve se bojim i pomislit kolko bu kostala 2080..
Ubrzo se probija barijera od 1000€ za hajend grafu..

Dobro sad te podatke sa performansama uzeti sa zrnom soli. Ako su i točne, od same nvidije su...


Ali ovo sa RTX (zakupljanje prava na to ime), te guranje tog ray tracinga, segmentiranje na temelju toga ima smisla. Zvuči kao nešto što bi nvidia napravila. Ako je to istinito opet mi se ne sviđa vram - to da gpu jača od gtx 1060 6gb ima 5gb i sl. Djelovalo bi kao klasično nvidijino kemijanje s time. Vidjet ćemo...


11xx naming shema je bila procurila od vendora, no kao što sam ranije pisao navodno su se opet počeli premišljati oko imena u 8 mjesecu. 20xx zvuči močnije, te barem vizualno predstavlja veći generacijski skok od 11xx


Uglavnom prema ovome:

- rtx 2080 djeluje kao srezana verzija "104" čipa, samim time "xx70" model nije "104" čip, što znači da je potencijalan "xx80ti" model puni "104" = guranje ne mid ragea kao što mnogi govore, nego "performance" kategorije u high end.
- da turing nije baziran na maxwell/pascal arhitekturi ILI ako jest da je na 7nm. Što god da je od to dvoje ova zadnja točka znači tehnološki iskorak

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 10.08.2018. u 16:35.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote