View Single Post
Staro 12.08.2018., 18:32   #8381
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Yoman Pregled postova
Napajanje koje imam u konfi me počelo zezati. Nakon nekog vremena u opterećenju ekran trenutno pocrni. Monitor kaže da nema video ulaz, kao kada uopće nije ukopčan u grafičku. Djeluje kao da se GPU ugasi jer nema dovoljno struje.

Napajanje je Corsair TX650-C. Nije ni V1 ni V2 nego C verzija. Nisam s njim zadovoljan od prvog dana iako ga imam već dvije godine. Dosta je toplo, ventilator je dosta bučan čak i na idle. Iako navodno ima regulaciju brzine ventilatora, ja ju ne primjećujem. U idle se vrti na 1100 rpm. Mjereno tahometrom.

Konfa iz zida vuče 60W u idle i 330W u full loadu. S dosta velikim OC-om nikad nisam vidio preko 360W iz zida.

Još nisam siguran da li mi krepava napajanje ili grafička. Nadam se da je napajanje jer Corsaira itako itako želim zamjeniti.

Mislim da su ovo best buy modeli na našem tržištu. Poučen iskustvom, Corsair nisam gledao.

Seasonic S12 II 620W - 495 kn - valjda nekakva akcija u HgSpotu
Seasoni M12 II 620W - 635 kn - Koja je razlika između običnog i EVO modela?
Seasonic Focus+ 750W - 800 kn - Prikladniji bi mi bio 550W model, ali je samo 50 kn jeftiniji.
Fortron Hexa 550W - 450 kn
Fortron Hyper 600W - 430 kn
Fortron Raider II 550W - 515 kn

Nekako mi se čini da ću uzeti Raidera, iako bih najzadovoljniji bio sa Focus plusom. Pokušavam pronaći neku razliku koja bi opravdala razliku u cijeni od 300kn. Vjerujem da Focus+ ima dosta kvalitetniji izlazni napon. Focus+ je jedino gold napajanje na listi. Da li Focus+ ima neke zaštite koje npr Raider nema?

Seasonic S12 II je jako nahvaljen i dobra mu je cijena, ali sam negdje pročitao da je dosta star dizajn i da mu fale neke zaštite koje novija napajanja imaju. Ako to nije istina onda bi on bio najbolji izbor?
bez obzira sto si poucen negativnim iskustvom, Corsair RMx Series RM550x je bolji izbor od tih navedenih, i među najprodavanijim, najpouzdanijim i tisim modelom
nick praskaton je offline   Reply With Quote