View Single Post
Staro 10.08.2018., 14:12   #27
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
nase firme koje se bave izradom montaznih kuca su krcate projektima za strane kupce u stranim drzavama i ceka se na red jako dugo...
kad sam napravio projekt prema nekim srednjim/visim razinama kvalitete i dobre energetske (bolji prozori, deblja izolacija, grijanje) ucinkovitosti,
cijena po kvadratu je otisla u nebo od one koje se oglasavaju. pregledao bonitete ovih manjih firmi koje isto su na trzistu,
svi stoje izrazito lose, tj. jedva likvidni, a bome mi se takvoj firmi ne daje milja kuna pa da dobim poslije dopis da sam u stecajnoj masi...

naravno tu je borba s nasom administracijom koja traje i traje, a meni je trebalo rjesenje do jeseni eventualno kraja godine, a to je sve skupa nemoguće...
btw, 3 mjeseca mi je trebalo uz pozurnice i sve da dobijem vlasnicki list za stan, plus mjesec dana kaj sam cekao iz zabe da naprave usrani A4 papir
na kojem pise da je bivsi vlasnik otplatio kredit i da mogu brisat teret i upisat se kao novi vlasnik...

trece, gradiliste je na podrucju gdje je prije onih par godina kada su bile poplave dosla voda do susjedne parcele, a i prije 20tak godina isto,
a kako su odvodni kanali i komplet infra oko toga u totalnoj banani, ja osobno a i arhitekt smo isli na varijantu da se prizemnica digne 1m od sadasnje razine terena,
ali ne nasipavanjem nego poviseni temelj, sto je sa svime dodatno poskupilo cca 70k kn i temelj bi na koncu bio skoro 200k, ali da bude sve cakum pakum...
bila je i onda varijanta slovenaca i jos jedne firme iz austrije, ali to je sve otpalo radi visoke cijene montaze i tih "prijevoda" projekata i uskladivanja s nasim zakonodavstvom...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote