Tema: H1 Telekom
View Single Post
Staro 29.01.2018., 11:24   #2005
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Malo sam istraživao pa sam došao do nekih saznanja.
Fritzbox 7360 ima dvije verzije V1(starija) i V2(novija).
Čitao sam na AVM-ovim stranicama Changelogove od update, pa sam pročitao da od firmwarea 6.01 više nema podrške za SMB. Dakle, nema prikaza NAS foldera u windows exploreru. Neznam kakva je situacija na V2. 7330 ima podršku za SMB pa je po meni bolji 7330 od 7360 V1.
Isto tako sam na njihovim stranicama našao i ovo:

"Various editions of the FRITZ!Box are available. Some are available in specific countries (for example special editions for Germany, Switzerland, Austria or international editions), and some editions are for a specific Internet service provider. The functions offered by these different editions can differ. As a result, the corresponding settings (such as menu items, buttons) are not available, although they are offered by a different FRITZ!Box of the same type."

Što znači da postoje razne podverzije. Pa pretpostavljam da je H1 davao malo "okrljaštene" Fritzove 7360 kako se i navodi ovdje: "and some editions are for a specific Internet service provider",pa stoga nemaju opciju Fritz!NAS.

Što se tiče debrandiranja i updatea na najnoviji os 6.30 koji se neda napraviti. U ranijim postovima je opisan postupak sa ruKernelTool-om i to je ok. Kome je taj postupak malo kompliciran update može napraviti i bez toga.
Napomena: Ovim postupkom se vjerovatno brišu pristupni podaci i sve se radi na vlastitu odgovornost. Nisam na H1 pa nemogu provjeriti. Trebalo bi spremiti postavke pa kasnije pokušati restore. Spremanje postavki pod:System/Backup.

Slika 1



Slika 2
Ovdje vidimo opciju koja je skrivena.


Potrebno je downloadati os 6.30 za Fritzbox 7360 V1 s AVM ftp severa.
Code:
ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon_wlan_7360_v1/firmware/english/FRITZ.Box_Fon_WLAN_7360.en-de-es-it-fr.111.06.30.image
Zatim, ulogirati se na Fritzbox pa kliknuti na: Internet/ Account information te nakon toga na kartici Internet conection promijeniti na :Existing connection over LAN (slika 3). Fritz će se restartati i nakon restarta ćete imati opciju update. Update napravite sa image datoteke koju ste prethodno skinuli sa ftp servera.
Slika 3

Nakon updatea, pod Account information vratiti na: H1 Telekom VDSL restartati pa učitati ponovo settings koji je ranije spremljen.

Kome smetaju H1 oznake mogu ih maknuti prema slici 4.
Pod Fritz!box name obrisati H1telekom i stisnuti apply.

Slika 4

Zadnje izmijenjeno od: frezer. 29.01.2018. u 11:56.
frezer je offline