Tema: Retro A/V
View Single Post
Staro 26.08.2022., 00:13   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Tata ima u kolekciji VHSa Panasonic NV-W1, totalno prekul ova prednja strana kako izgleda. Nije već neko vrijeme korišten, valjda još radi
To je zbilja rijetkost. Ljeto 1988. Baziran na DB80/FS1, ali dediciran za pokrivanje za svaki dostupan standard slike. Jedini Panasonic (meni poznat) model koji je unutra iza maske, imao dva dodatna ekrana. Metri posebno, funkcije posebno. Jedino bez da pogledam u kataloge, nisam siguran kako je izgledao daljinski. Mislim da je bio jako tanki sivi i da nije imao ekrana na sebi. Gdje ga je tata kupio? Dvojim da je ikad bio izlozen u Jugi za kupovinu.

Na temu Medo kazetne price. Mada Dragona znaju po cuvenju, ali meni je (a nisam jedini) CR7 bio jos impresivniji po zvuku. Mislim da je bio prvi s IR daljinskim. Kod Nakamichija je dilema rucno podesavanje naspram pametnih modela, ali zvuk je bio uvijek jako dobar.

Ali do danasnjeg datuma nisam se vise impresionirao zvukom od Sony TC-K8B kojeg sam dobio u nekoj zamjeni s jos jednim TC60 nizim modelom. Inace prvi LCD ekrani u svijetu za metre. 1979 godina.

Napajanje unutra vise ima veze integriranim pojacalom, a ne kazetofonom. Ali zvuk! Slusao Dolby S zadnje modele, cak imam i jedan Sony S, koji prsti specifikacijama, ali po zvuku bas nista posebno. Uzeo ga prijatelj jednom na posudbu koji ne voli uopce kazete, te ga je slusao tjedan dana doma nakon posla, jer nije vjerovao da kazetofon moze imati takav zvuk.


...
Visage je offline   Reply With Quote