View Single Post
Staro 25.04.2016., 10:27   #33
proffy
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 4
Pozdrav, ispričavam se ako je već negdje rečeno, novi sam na forumu, a ne znam što da radim/kupim

imam matičnu asrock p55 Pro, i 2 * 2gb rama ddr3, što mi je svakako postalo nedovoljno.

E sad, što je najpametnije u ovakvom slučaju, ići kupovati 2 * 4gb a ove što imam u kompu skinuti, ili ići sa single 8 gb rama samostalno?

Zanima me može li se kombinirat 8 gb single sa jednim od 2gb npr? Nije mi baš najjasnije kako to funkcionira, jer čuo sam negdje da se baš ne može kombinirati rami različite veličine. A na matičnoj imam 4 slota za rame čak, pa realno bi li mogao na ovih 2 * 2 još utjerati jedan od 8 gigi?

Najlošija opcija bi mi bila kupiti 2*4gige, jer ko zna kad ću imat potrebu nadograditi i tih 8, pa bi mi možda najbolje bilo kupiti 8 gigi, a onda kroz koju godinu još 8.

Najviše me interesira jel moguće ikako kombinirat jednu od 8 gigi sa ovim što već imam, ili može li uopće jedna od 8 gigi raditi efikasno sama a da nije dual.
I koje rame bi mi preporučili da kupim, kingston, ili nešto drugo? Može i direktan link, najbolje bi bilo sa stranice links-a, s obzirom da sam iz Osijeka a dostave mi se ne isplate sa web shopova za takve male iznose

DDr3, ili ddr4? Može li uopće moja matična podržat ddr4? Previše pitanja ;D
proffy je offline   Reply With Quote