View Single Post
Staro 12.05.2017., 13:40   #1938
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
Kad završe sa testiranjem max tv platforme, rečeno mi je da je ovaj novi firmware u biti firmware za tog novog,
za sad sigurno znaju da će biti "ac", sad dali će pojačat procesor ili ram ili će samo zamjeniti "n" chip za "ac" chip,
a pitanje je i koji "ac" chip ako će biti 600 ništa se neće promijeniti ljudima koji imaju 2.4 uređaja dapaće,
nekima će biti i lošije, ako pak budu 1200 onda bi već bilo ok samo bojim se da to nemože izdržati sadašnji 200ghz procesor
pa stoga je dosta toga u još u zraku, jedino je sigurno da njemački nedolazi.

zahebano je to što routeri, čast frizboksu sa singel core procesorima imaju određenih problema ali fritzbox ima 600ghz
procesor u sebi, a sigurno neće avm-u dat da im napravi firmware, pa sam dosta skeptičan ako i stave ac1200 čip,
vjerojatno će kao i na ovom s vremenom past na ac600 ako ne i na ac450, puno je tu špekulacije puno toga ovisi i
o tome dali će ram biti povečan, a i benetov tehnicokor ima 2,4 i 5ghz wifi pa moraš trčat za signalom, tako da sam
99.99% siguran da će i dalje biti potreban dodatan router za urednu mrežu i uredan bežični signal.

1. promjena "n" čipa u "ac" čip nije samo lemljenje drugog čipa u tvornici na pcb. potrebno je promjeniti i dosta softvera, srediti antene, još malo hardvera itd.

2. kakav "200ghz procesor" i kakav "600ghz procesor", kaj ti briješ?

3. kod AC wifi-a najveće promjene u performansama su povećanje modulacije (QAM) i MIMO a sa novijim klijentima koji su spojene na takav AP je i band steering te beam forming.
great9 je offline   Reply With Quote