View Single Post
Staro 10.12.2018., 22:10   #2123
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor lomba100 Pregled postova
Nisam neki pjesnik, ali da probam
- mislim da je jeftinije
Mozda, zavisi od hardwarea koji biras za NAs vs komp i dali mislis dati 1200+ kn za windowse ili ?

Citiraj:
Autor lomba100 Pregled postova
- možeš imati jači hardver
Jaci hardware povlaci i puno vecu potrosnju struje 24/7 a nije bas da mi treba neznam kako jak hardware u NASu ?


Citiraj:
Autor lomba100 Pregled postova
- pretpostavljam da su jednostavnije nadogradnje
Nadogradnje cega ? u NAS trpas diskove mjenjas diskove, nema potreba za mjenjanjem graficke, procesora, RAMova i nema windowsa koji gutaju resurse pa ti puno slabiji hardware radi bolje/brze nego sto bi radio na windowsima. Da ne govorimo o win10 koji se upgrejdaju/rebootaju kako M$ zeli bez da uopce daju izbor korisniku hoce ili nece upgrejdati . Synology upgrejdas sa securty i patch fixevima cak i bez reboota, kod vecih upgrejdova treba reboot ali procedura novog DSMa traje cirka 2-5 minuta zavisno od brzine downloada i installa/procesora. Ali ono najbitnije nemoras NIKAD upgrejdat/rebootat ako neces (imam u bivsoj firmi DS414 koji nikad nije rebotan od kad je kupljen )

Citiraj:
Autor lomba100 Pregled postova
- možeš miješati diskove različitih veličina i u Synologyju uz zaštitu podataka?
Mozes, synology SHR stavis diskove kojih hoces velicina i zbroji im se kapacitet, stavis RAID 5 , RAID 6 i imas redudanciju tj. 1 ili 2 diska za parity zavisno kolko diskova imas u NASu...

Evo ovdje imas lagani vizualni RAID caclulator, polvacis diskove i mjenjas tipove RAIDa i kompariras sa SHR, SHR-2 i vidis kolko prostora imas/gubis sa raznim disk kombinacijama.
https://www.synology.com/en-us/support/RAID_calculator
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote