View Single Post
Staro 10.12.2018., 20:20   #2120
lomba100
Troogdooor!!!
 
lomba100's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 34
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imas kratak dio setupa (poput novog andorid telefon akad palis mora spar puta next i upisati nesto) ali sve je vise manje odabir opcije next--> next---> i NAS instalira svoj OS i to je to, dalje podesavas usere/passworde/foldere kako ti zelis. ali nije kao Externi HDD ako to mislis pod plug& play.


Moze se spojiti i bezicno (doduse modelei koji imaju Wifi su rijetki ali postoje mogucnost dodatne kartice) ali preporuca se zicno jer se i zove Network Attached Storage a ne WIFIAS



Kad ustelas player s kojim vrtis filmove to je to, svaki put sve vidi NAS.



Brzina interneta nema veze s time ali brzina lokalne mreze utjece na prikazivanje, ja sam probao vrtiti sa Tva WiFiem (NAS je spojen zicno naravno ali TV u jednoj sobi mi nije imao LAN zicu pa sam vrtio WiFiem) ali nije to to, do 720p je islo bez trzanja, malo jaci bitrate i fullHD i znalo je biti "bufferinga" i zastajakivanja i onda sam ipak provuko zicu i do tog TVa i mir . Ali tu nije problem NAS nego WiFi mreza/brzine iste/zidovi po kuci/stanu....



NAS bilo kakav za danas/sutra bez gigabitne mreže i ne pomišljaj.
UHD je došo, ima već dosta vremena...



Ne sutra, nego će ti za po sata bit drago što si na (barem) gigabitu.




Što se tiče preporuka, ja sam (ako ti je do nešto prćkanja) uvijek za "uradi sam".


Kod mene je to Unraid.


Možeš jako puno toga, i to po svojim financijskim mogućnostima.
- imaš dva diska od 500gb - ubaciš
- kupiš od 2tb - ubaciš
- zamijeniš jedan od 500gb za novi od 1tb
itd...
- kad se jednom sve skupa podesi (slike, mjuza/video-plex, VM, automatizacija, download, backup...), rijetko ko ide s toga na gotovi NAS


Ali, ako ti se ne prćka, poslušaj gornje savjete pametnijih od mene.
lomba100 je offline   Reply With Quote