View Single Post
Staro 20.07.2007., 10:10   #1
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
[MiniTest] Canon Pixma MP160

E pa...došlo je vrijeme da se rastanem sa svojim starim HP-om. Služio me dugo i dobro-ali tinte su papreno skupe.Pa se zato odlučih za novi uređaj.S obzirom da me tinte za HP dođu 500kn želio sam vidjti jel se može naći kvalitetan printer za tu lovu otprilike a da mu tinte nisu preskupe.U izboru su bili HP F380 te C3180,Epson DX4050,Lexmark X1270,Canon Pixma MP160 te MP180.Namjerno sam izostavio obične printere jer istini na volju-jedino je Canon vrijedan pogleda ispod 400kn.HP-ova boljka je ta što su tinte skupe količina istih je pa-mizerna.Lexmark je zapravo isti slučaj kao i HP,samo što ponekad daju malo više tinte-al zato je ispis najlošiji od svih ovdje navedenih.Epson?Tinte nisu ni tako skupe (71kn originalne...crna te 3 zasebne boje).Sam printer i nije loš.ali u odnosu na Canon koji je zapravo jeftiniji-nije vrijedan drugog pogleda.Dolazimo do mojih osobnih favorita u ovom cjenovnom rangu-Canon. Razlika između MP180 te MP160 jest ta da MP180 ima čitač kartica,crni pokrov skenera te "direktno kopiranje" (ne pitajte jer ni sam ovo baš ne kontam).A s obzirom da mi nijedno od toga ne treba-odlučio sam se za jeftiniju Pixmu MP160.Pa da vidimo što se dobije za 505kn :001_cool:.
Kao prvo-uređaj je relativno težak (vozio ga na biciklu doma pa znam)...dakle ako je težina pokazatelj kvalitete-itekako je ispunjava.Mala ima cijelih 6.3kg : Pa evo malo specifikacija za početak:

http://www.vemil.hr/opis.aspx?prikaz...0&Sifra=513518

Pribor:



Sa printerom dolaze software i driveri za Mac i Windows,brze upute za priključivanje,upute na dosta jezika i zaseban hrvatski priručnik,poseban priručnik za Vistu (yep-Vista ready),naljepnice na raznim jezicima za odabir vrste papira na konzoli,jamstveni list,te nešto ala reklamni letak za canon papire,kabel za napajanje te obje tinte (PG40 i CL41).

Iako driver za Linux službeno ne postoji,ovaj printer dosta dobro radi pod istim: http://openprinting.org/show_printer...on-PIXMA_MP160
Mogu samo potvrditi da nimalo ne zaostaje za Windows verzijom po pitanju kvalitete ispisa i skeniranja.

Printer dolazi u lijepoj kutijici obložen stiroporom,najlonom i slijepljen sa svih mogućih strana zaštitnim trakicama:



A evo i samog printera:

tomek@vz je offline   Reply With Quote