View Single Post
Staro 15.02.2012., 21:30   #80
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor MafiaMan Pregled postova
Meni je logicnije da ispuhuje . Topli zrak se sam od sebe ionako uzdize i h100 samo prosljedjuje taj zrak vani . Da ti se toliko grafa grije , nevjerujem , a ovako ces ionako efikasnije odvodit taj vruc zrak vani . + ako ti upuhuju u kuciste , pripremi se za dosta prasine . 1-2c koje mozda izgubis na procu ne opravdavaju sve minuse

Točno ovo. Ajde, ako se montira na zadnju stranicu, pa se stavi da upuhuje u kućišta koja imaju gornju perforiranu mogu još razumjeti i možda bi nekad i stavio tako.

Al ovo kad se gore montira radijator, nema smisla stavljat da ventilatori upuhuju. To je kontra zdravog razuma uzimajuć u obzir da se topli zrak prirodno izdiže gore. Znači kad ventovi odozgo upuhuju, idu kontra toga, plus, punite si kućište toplim zrakom iz radijatora

Više štete nego koristi s takvom montažom


Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
@xulos - Protok je sad rješen zadovoljavajuće, ali kao šta sam naglasio poviše, plan je skinut sve ventilatore sa kućišta, pa protoka neće bit
Nemora ga biti, ali treba bit jasno da se onda procesor nemože držat na 5Ghz, da grafa bude na 45 stupnjeva u loadu i da diskovi rade na 25 stupnjeva.

Kad se takvo što napravi, buka je minimalna, al porastu temperature općenito za jednu stepenicu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote