View Single Post
Staro 08.01.2006., 04:53   #14
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
sorry kaj se ovak kasno ubacujem...dakle fleks je bio jucer kod mene...meni jso uvijek danas i cuj pumpa niej pricvrscena kak spada...dakle klimava i malo se cuje...za razliku od lezaja na grafi ghahaha

ovak...za sve koji kazu da skupo=dobro...krivo...vecina tih "dobrih" vodenih nisu nista bolji od recimo home made....

dakle: da tocnoje da puma ima "samo"90l/h al zaboravljate cinjenicu da se voda sporo krece te da predate time vecu toplinu na radijator,shodno s time uzima vecu toplinu sa bloka...

radijator je jednostavno vrhunska kvaliteta! nema sta...navoji sus vugdje 1/8" a uvodnice su za 6/8 tj 6.4 psoto su vijcane...uz malo trud aide i 6ica gore...(ako kanite kupit jos koji blok jednostavno da ne mjenjate sve uvodnice nego samo nagurate)

blok je jedan od najboljih koje sma vidio...doduse baza niej polirana...zato niej i najbolji...naime zmijica je...s zovite ga kako ocete...taj nacin protoka uz spiraju je najbolji!!!bloks vjetli plavo...no dioda se moze izvaditi ili cak zamijeniti...naravno malo know how ne skodi

u se varinati bigwatera se dobije i tank...malo nezgodan...al svakako praktican...ono sto pise na tt stranici da je 22db glasan...seru...jer nema nikavih pokretljivih elemenata na sebi...dakle 0db osim protoka vode...

da ne zaboravim...blok se moze stavit na sve cijta sve platforme s rupama,kada ga stavljate cete koristit 2 breketa...oba imaju za zapijepit spuzvicu...ne skidatu tu m3 foliju!!!! necetemoc odlijepit ako cete minjenat maticnu(na slici je prikazan godni dio breketa...dok je donji ispod maticne)

vent na radijatoru kojeg dobivate je 0.48 jak...no ima regulaciju skoro do bescujnosti(ovisi za koga...meni ne smeta)

uz sve ovo se dobiva i coolant iliti tekucina koju ne razrijedujete...unutra je antifrizno sredstvo,antikorozivno sredstvo i coolant...nesto bolji od koktela koje mozete kupit okolo...ako ponestane slobodno razrijediti destiliranom vodom

a sad rezultati...

to moje "lose" vodeno hladi chipset i cpu...temp su bijedne...naravno kad pogledate kaj hladi...naime ja imam p5nd2 sli plocu iliti nf4 ie...na stoku se grije na kojih 90°...citaj 90! u seriji se hlade blok i taj "zlocesti" chipset...temp ne prelazi u loadu 40°

neda mi se sad slikat...al uglavnom mi je oko 25 normal 35 nakon igranja rada itd...fleks je svjedok...jer je pogledao temp bas nakon igranja

a da ste malo citali okolo sto sam pisao...jer sam probao skoro svako vodeno koje se moze nabaviti...biste i znali da je ovo po meni najbolja solucija i najbolje vodeno koje se moze kupiti opcenito!!! doduse preporucivao ga nisam zato sto je prijasnja inacica non se imao problema s pumpama...krepavale su...

@nino ti imas non se a ne se sam da znas...i ta pumpa je 120l/h a ne 90!!!!

isto tako imas onaj manji hladnjak jer noviji ne stane u centuriona,po dimenzijama je naime veci

i nemas dodatnu posudu iliti rezervar...

ovako izgleda doticni sustav sa svim glupostima...a kad mi neko dofura foric mozda i uslikam kak zgleda 4 real...

http://www.thermaltake.com/2005/wate...l-w0005-01.htm

@ fleks nisi li ti rekao da se nes zajefrkavat s time

ako os dam ti ja svoje za 550 cuna...posto ga ja za te pare i dobim)
e da da ne zaboravim nije bio idle nego opustajuci load jer kako si vidio igrao sam wulfenstein kao sto rekoh temp cijelog vodenog na najtise je oko 30 na max ventu j oko 25...sto je izvrsno
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote