View Single Post
Staro 08.11.2007., 18:25   #72
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Savijanje lima (GRUNF MOD)

Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
Samo molio bi te da nabacis koju sliku i rijec o postupku rada, najvise savijanja tih limova kako precizno.
Prije svega hvala svima na kometaima i pohvalama.

Moja metoda savijanja u thumbovima - za opis ovog nisu potrebne velke...




prvo je potrebno željeni lim obraditi po rubovima tupijom, te kasnije fino pošmirglati i poravnati. (ja nisam to radio na ovom komadu jer mi se nije dalo)



zatim koristiti kutnik kako bi napravili pravu okomicu, označiti flomasterom. (što tanji to bolji)



namjestiti crtu na ravnu površinu npr rub stola





e sad bilo bi idealno da imate C-stezaljke koje imaju gumirane prihvatke kako ne biste oštetili lim. ako ih nemate, treba se snaći s nečim drugim.



ako je uski lim može i ovako, oslonite se jednom rukom na ravni predmet koji je takođeralajnat sa rubom stola, a drugom rukom savijate lim prema dole - još vam i G pomaže.



Za šire limove koristiti teret, meni je npr za one prve noge stari stajao na stolu na limu dok sam ja savijao...









eto i to je to.

treba još par komada savinut, pa onda vidjet na koju stranu crte "nosi" i onda to poslje korigiraš meni npr nosina ljevo od crte jer se lim malo znaizvuć od stiskanja prema dole pa kompenziram da crtu za pol milimetra pomaknem u unutrasnjost stola.

sljedi updejt ubrzo.... nije puno al je slatko

nisam imo baš puno za radit jer još nisam nabavio šablone, ni noževe za dremel koji mi trebaju da bi išta napravio.
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote