View Single Post
Staro 31.10.2020., 17:47   #340
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zato sto USB stick istog kapaciteta kosta 30kn.
Da na glas razmislim/sumiram vidjenje na temu USB piskota via RAM-a, ili tvrdije mu brace. Voditi komentar osobnom emocijom (opekao se ili ne...) nemre biti iznad statistike, a ona je egzaktnija i sabranija. No, u zadnjih desetak godina, izgubio sam valjda jednako toliko stickova.

USB stick je iz vlastitog vidjenja i dozivljaja zadnji oslonac za bilo kakvo sigurnije cuvanje podataka, cak i najgore, u tranziciji podataka, nesto sto nosis na print/prebacivanje/dnevno cuvanje.

Stalno uzimao imena, od kojih se Kingston pokazao debelim razocaranjem. Cak sam na tri modela dobio i zamjenu, ali kaj imam od toga kad odu podaci. Sto je najgore, to su tranzicijski podaci, tipa nosis odvjetniku, nosis za print, nekakvi skenovi za sud, radni aranzman, neka grafika. Tog se nakupi, pa kad izgubis, vise nisi siguran, sto si sve izgubio.

Neke koje sam otvarao - jer na jednom su nozice pocele klimariti - doista je razocaravajuci dojam anatomije i kvalitete. Daleko da bi prakticnost sticka nekome zelio mijenjati DVDRAM-vima, u 2020. za veliki broj korisnika - nema smisla

Ali ispod serioznijih backup formata, cak i za dnevnu upotrebu, isao bih kao najbolju opciju, mali slim citac kartica, to su oni noviji "blesaner" koji su gotovo poput dvije CF kartice, uspjeli su im cak zgurati gotovo sve kartice. Naci najvecu ili najpovoljniju (kako vam treba) CF karticu ili SD karticu foto ili barem neke egzaktnije kvalitete namjene. SD kartice s certifikatom nazdor/pracenje/auto kamere tipa x sati snimanja, obicno su prilicno dobra sigurnost dugotrajnost. CF kartica me jos nije izdala. Neovisno o brzini, velicini - radi!

Gabariti mini citaca/kartice neznatni, a sigurnost neusporediva. USB stickovi najsporiji, stari, na casnu rijec, pokazali su se kod mene sigurnijima nego stickovima lovcima na brzine i velikih gabarita.

Citiraj:
Autor HD3850 Pregled postova
Uzeo sam si blu ray m.diskove od 25 gb.. odlicno izgledaju .. Nabacao sam na njih najbitnije, slike i jos neke fajlove, pa cemo vidjeti koliko ce trajati .. Inace, DVD-RAM su isto dosta izdrzljivi, ako se ne varam, iako su izbrisivi mediji
M na papiru obecava jako dobru kvalitetu, ali vrijeme ga jos nije potvrdilo, premalo je u opticaju za cvrsce zakljucke. Ali obecavajuce izgleda. Samo ni pod razno DL opciju, ma kakvim zastitama da se kiti povrsina. DL i backup ne idu u istu recenicu.


....



...
Visage je offline   Reply With Quote