View Single Post
Staro 25.02.2009., 23:50   #1
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Hard strgan ili ne?

Hard u pitanju je Seagate 250GB 410as (speedy).

Nikako instalirati windowse (XP) a da se nakon niti jednog dana instalacija nepopravljivo ne zruši. Isprobao dvije različite instalacije, sa dva različita optička uređaja. Do sad sam već probao 5-6 puta nanovo instalirati.

Što se dogodi dakle. Instalacija golih windowsa (XP proffesional) prođe prilikom koje uvijek obrišem particiju na koju formatiram i nanovo uvijek radim novu.

Nakon toga idu driveri za matičnu, grafu, service packovi i programčići (kao što su firefox, antivirus, nero...) Nakon toga u windows disk managemantu napravim još dvije particije.

Negdje u toku svega toga, prilikom neke od instalacija ili updateova ili programa (varira nije uvijek na istom) dođe do smrzavanja windowsa nakon čega moram resetirat na tipku.

I onda, na ekranu dođe poruka hal.dll missing or corrupt i win se neće podić.

Popraviti to zatim pokušavam - preko recovery console. Međutim, recovery console me ne traži admin pass. Kao posljedica, nemam ovlasti ni za bootcfg ni za expand naredbe i maltene ne mogu ništa. Fixboot i fixmbr ne postižu ništa. No mogu pokrenut chkdsk.

Chkdsk kaže da nađe jedan error. - što to znači?

Probao sam zatim sa tri različita programa za dijagnostiku harda provjeriti jel disk u redu i sva tri kažu passed, 0 error. Kao i Seagate SeaTools koji bi trebao biti službeni.

Ne znam zašto se ne uspijevaju windowsi zadržat bez rušenja, ne znam jel hard ima bad sectore ili nema. Nemam pojma. Hard je pod garancijom.
Grofaz je offline   Reply With Quote