View Single Post
Staro 19.03.2015., 19:29   #1
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Vivaldi Browser

Mislim da je napokon vrijeme da ovaj browser dobije svoj topic. Iako je tek u tech preview verziji, zasluzio je tu cast

Namjerno sam par tjedana izbjegavao Vivaldi i upgrejdove, cisto da vidim koliko mogu u tako kratko vremena napraviti. I izgleda da mogu puno, tocnije, puno vise nego je Opera u ovih godinu i nesto napravila.

Browser je osjetno brzi od prvotne verzije. Tab Stacking je takodjer popravljen, ne bugira mi se vise uopce. Barem ne u ovo kratko vremena sto ga koristim. Dodan je i mail klijent (Wohooo!) kao i na prijasnjoj 'pravoj' Operi. Tu su naravno i Notesi, ali i Speed Dial.

Ukratko, za browser koji je star koliko je Vivaldi star - savrseno. I jos sve to radi iznimno brzo. Stvarno bivsa Opera ekipa je uzela truda i napreduju rapidno.

No naravno, nije sve tako sjajno. Kako sam na OS X-u, trackpad mi je beskoristan. Nema swipe gesturesa, osim ako ne zelim 3rd party aplikacije koristiti. Takodjer nema zoom in/out jos uvijek, pa mi je sve dosta sitno (2560x1440 na 25 ekranu).

Jos uvijek mi to nije 'to'. Dodaju 'velike' feature, ali ove sitnice i osnovne stvari pomalo zaboravljaju. No doci ce i to s vremenom, ne sumnjam. Jer ipak nisu izbacili ni alpha verziju jos. I svaka im cast, trude se.

Predvidjam da cemo za cca 9-12 mjeseci napokon imati koliko-toliko dostojnog nasljednika Opera browsera. Napokon malo optimizma kad su browseri u pitanju. Svi Opera fanbojsi napokon dolaze na svoje
Mileni je offline   Reply With Quote