View Single Post
Staro 24.05.2018., 16:57   #3706
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Thx.
Uzet cu ili Ideapad 320 ili 520. Ne mogu nekome za poklon TN matricu kupiti. Kakav bih to brat bio?
Doslovno će presudit cijena. Ako nađem 520 negdje za prihvatljivu cijenu ću njega.
320 serija u pravilu nema IPS.

Citiraj:
Autor vucko77 Pregled postova
Pozdrav svima,


frend me zamolio da mu nađem za sina od 10 godina laptop, budžet je 4000kuna, a moji uvjeti su da ima 8gb rama, 256 SSD, procesor bar i3, i neka osrednja grafička za odigrat možda ne baš najnajnovije igre, ali da može vrtiti ponešto, i windows 10, i našao sam ovo:


https://www.centro.hr/hp-15-bs039nm-...n-2ke71ea.aspx


doduše dolazi s free dos-om ali bih uzeo i win10 home za dodatnih 900kn pa mi me izašlo 4648kn.



Gledao sam i Lenovo Ideapad 510, ali njega više nemaju u ponudi, a Ideapad 520 sa SSD-om i win10 previše prelazi budžet...


Kako vam se čini taj HP? I predlažete li u istom cjenovnom razredu nešto drugo? Jeste li imali kakva iskustva sa centro.hr? Jučer sam pitao za tu Ideupad520 i od jučer joj je narasla cijena za 400 kuna, a za Ideupad510 koja im je stajala na webu kažu da je više nemaju i da moraju maknuti s weba... pa mi je to ostavilo malo "hm" dojam...



Vidim u Elipsu da imaju neku akciju produljenog jamstva tj. osiguranja na 5 god u slučaju zalijevanja tekućinom ili u slučaju loma... Ono što sam našao da odgovara kriterijima kažu da nemaju više dostupno. isto cca 4500 kn 8gb ram, i3, 256ssd, i neka grafička, nemam pojma koja i više nemam taj link a ne da mi se tražiti opet jer im je tražilica u qrtzu...


Eto hvala na čitanju i na trudu onim kojima ne bude teško odgovoriti
Grafička u tom HPu je u rangu integrirane u procesoru, nije baš za odigrati neku ozbiljnu igru, što će sin sigurno s vremenom poželjeti.

https://www.nabava.net/search.php?q=NX.GPEEX.018
Imaš taj Acer s mnogo jačom grafičkom. RAMA je manje, ali to se da nekad nadograditi, grafička ostaje kakva je. Ima ga i Elipso, a ta njihova "akcija" s 5g. osiguranja je vječna.
redscro je offline   Reply With Quote