View Single Post
Staro 02.09.2021., 16:16   #19
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Stosta bih imao na temu reci, ali najkrace moguce.

To je problem koji je nastao jos iz 2015.

Bas sredinom 2015. sintakse poruke su gotovo bile na rubu prepoznavanja , tek minimalna odstupanja su dala naslutiti da ih pise masina. E sad uzmi kad netko to cita nabrzaka s nogu, s telefona, vodjen zeljom da nesto proda, pa ga odusevi strani, ili domaci kupac, koji ga samo prosi, da mu posalje email na zadanu adresu i sve je prodano. Uz sve to i naivna populacija koja oglasava i eto dobitne kombinacije za stetu. Sad u 2021. zanimljivo, nisu vise gramaticki ispolirane kao tada.


Opcenito brdo je problema s bazom i opcenito privatnosti podatkaka, koju sam probletizirao vise puta, cak i s njima direktno. No odgovori su samo nacelni i zakonske obligatorije. Kad sam uzivo pricao s zenom koja je sefovala, pa s nekim bolje upcenim iz odrzavanja, za pet minuta sam iscrpio razgovor, jer ponovo, brdo nacelnih odgovora, bez ikakvog adresiranja problematike koju sam navodio.

Ne znam kako je trenutno, ali istih godina, niti jedan SLO oglasnik ne bi pustio da se registriras s bilo koje adrese izvan zemlje, osim, ako bas nisi trazio da ti dozvole, uz recitaciju tipa, da putujes ili radis u SLO, jer bi te po adresi zemlje, odmah onemogucili kod registracije.

Da stvar bude gora, nije samo SMS bio kod Njuskala problematican, isto se desavalo i s email reganom adresom.

Na Njuskalu mozes naci sirom bivse drzave oglasivaca, samo se uvijek pitam, kako uopce provjeravaju istinitost podaka, te sto kod prevara i slicnih dogodovstina "regionalnog" oglasavanja.

Druga iritantna stvar, sto su oni sebe kroz privatne poruke, nametnuli kao obaveznog posrednika svake korespodencije, po uzoru na prekobarske veliki brat sustave oglasavanja. Umjesto da u emailu vidim email osobe koja mi je poslala upit/odgovor, ne, moram se logirati, pa onda traziti osobu, da ostavi (ako nije) telefon ili email kontakt. Oni mogu nastrikati bajke o brizi za privatnost, no ne zaboraviti da su oni prije svega - oglasivaci!

Tako je njima itekako za kojekakve statistike i prodaje, super zanimljivo imati uvid u svaku korespodenciju prodaje/kupovine, s nemalom bazom korisnika. A isti podaci su jos onda interesantniji njihovim partnerima, koji jako lijepo vole platiti za takva saznanja.

Naravno, ne bi oni nikad, ja to, onako, "teoretski" i navodno razmisljam na glas

Mislim da je bilo 2017., kad ti tjedno dodje po nekoliko poruka tipa - Prodajete li jos nakit i obleku? Pocesto promasene cak i artiklima koje prodaje/mijenjas, pa onda puses i na hladno. I tako prodajem jednu nekretninu, te neke viskove antikivteta u istoj, zove zena iz Francuske, koja hoce kupiti jedan stol, veli da dolazi u HR, da suprugova firma dolazi u HR, pa se zajedno s djecom spremaju doci, da bas zeli takav stol za doma u ZG-u kad se usele.

Tko bi nabrijam spoznajom Njuskalo sms sexy-bugi-vugi poruka, uopce isao pomisliti da je zena ozbiljna? Morala me je dva puta zvati te dokazati da je istina sto prica, jer sms/email poruke sam jednostavno brisao nakon citanja.

Na kraju dolazi i veli - vidite da nisam robot

A onda objasnim, zasto sam bio rezerviran. Eto kakve gluposti oni rade ljudima.

Najbolja medicina koju prizeljkujem, mada ne vidim, za sada, da Njuskalo dobije ozbiljnu konkurenciju! Jer trenutno ga nitko ne pritisce, pa se doslovno zaigrao. A necu ni spominjati IT-fah-idiotarije s preciziranjem destinacije prodaje i slicnih umotovrina, koje rade glavobolje, starijim korisnicima, ili koji na starijim masinama/OS-ovima i dalje oglasavaju.

Da nema tiskanog izdanja Plavi Oglasnik (Turski vlasnik?) ne bi kruha jeo, zapravo. Zadivljen sam da se i dalje tiskaju i da drze tirazu na zivotu, nekoc su imali i zeleni oglasnik.

Samo, iz pozicije nekad najveceg oglasivaca, nevjerojatno mi je da si je Oglasnik mogao dopustiti, da mu Njuskalo u manje od godinu dana, pojede svu prednost.



...
Visage je offline   Reply With Quote