View Single Post
Staro 19.05.2019., 03:51   #145
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
a mobitel je i dalje kod tebe?
odeš u dućan, vratiš uređaj, oni ga zaprime kao reklamaciju, ode u ovlašteni u servis i s obzirom da je u roku za DOA-u, trebao bi nakon pregleda od strane servisa dobiti novi uređaj. DOA je inače 7 dana za fizičke osobe tako da požuri. iako varira ovisno o firmi.

malo koji IT dućan odmah mijenja uređaj, osobito skuplji, jer se žele zaštiti. ti imaš (ako sam dobro zapamtio zakon), 24 sata od trenutka kupnje da uređaj vratiš ako ti na njemu nešto ne paše. neka me netko ispravi ako to nije tako. nakon tog roka, uređaj ide na reklamaciju. ako je u roku za DOU, dobit ćeš novog. ako je taj rok istekao, ide u redovnu servisnu proceduru koja može trajati puno, uobičajeno (još uvijek) 45 dana.

DOA procedura nalaže da moraš dobiti novi uređaj, ali ne na licu mjesta. to je dobra volja dućana, a sancta domenica nema dobru volju. nama sve ps4 reklamacije traju po 2 mjeseca. dobijemo na kraju nove konzole jer istekne zakonski rok za popravak, ali ih čekamo po 2 mjeseca.
Ajmo prvo pojmove definirati. DOA znači Dead On Arrival, što znači da bi u ovom slučaju mobitel trebao biti kompletno mrtav. DOA period definira proizvođač, ne nužno i zakon, tako da ovo što si napisao nema veze s vezom, nit mu išta od tog može koristiti.



I dalje ne kužim zašto se nakon prvog posjeta dućanu nije otišlo direktno u ovlašteni servis i objasnilo situaciju. Ako netko može dati nalog za zamjenu uređaja/povrat novca ili popraviti stvar, onda je to ovlašteni servis.

Greške u koracima...

Kupiš mobitel i nešto ne valja s njime...

Pa ako već imaš problema da ti je teško hodati okolo, valjda imaš telefon kojim možeš nazvati firmu i raspitati se. Imaju jasno istaknut broj telefona korisničke podrške, kao i email.

Pošalješ email (umjesto da nazoveš i dobiješ informaciju odmah), ne da ti se čekati odgovor i OPET ideš u trgovinu, iako si dobio upute da ti oni ne mogu pomoći.

Nitko ti nigdje neće na licu mjesta zamijeniti uređaj drugim, na temelju "ja došao nakon par dana i to je tak bilo, pa daj novi". Što se njih tiče, mogao si igrati i hokej s njime, pa sad ti kao prodavač objasni šefu... "znate, gospodin je invalid, pa sam mu ja zamijenio mobitel na svoju ruku"
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote