View Single Post
Staro 22.02.2018., 23:35   #157
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,067
Citiraj:
Autor fAg Pregled postova
Gdje u hr kupit takav kvalitetan brijač i britvice?. Ili treba naručit izvana? Imam isto jako osjetljivu kožu a dosad sam sve isprobal i ništa me ne zadovoljava u potpunosti.Uglavnom se porežem ili ostane crvenilo na pojedinim mjestima. Zadnje vrijeme se brijem sa ovim,žileti su loši(ovi wilkinson),jedino su gillete platinum nešto bolji.Stari mi se brije godinu dana sa pazi,najjeftinijim plastičnim gilletom sa dve oštrice a ima jaku i čvrstu bradu.I njemu se ništa ne zatupi.Kaže da se neznam brijat.To bi kao trebalo pazit na neki kut pod kojim briješ.I onda još vuć kontru kasnije.
https://imgur.com/a/eJcaH

U mulleru sam jedino vidjel neki brijač od oko 200kn ali žilete nula bodova.A i taj od 200kn mi ne djeluje nešto posebno.
Ja imam neki prastari gillette koji mi je stari dao, te također i ovakav plastični wilkinson. Taj wilkinson je dosta blag i mislim da je super za početak, a još je i jeftin.

Jedino, kao što i kazes, wilkinson žileti su teško smeće, mene to više čupa nego brije

Gillette platinum je skroz ok i da se po svuda kod nas naći, al ne traju dugo, ja mijenjam nakon 2 brijanja. Ako ti treba nešto oštrije, naruči feather žilete izvana, s ebaya ili sa stranice koju je kolega već linkao: https://www.tvbshaving.com (također imaju dobar izbor britvi)

Ako ih uzmeš, kreni ipak pažljivo s njima. Ja nisam imao nikakav problem s njihovim oštrinom, iako vidim da ekipa po netu piše da treba jako pazit na početku da se ne prikolješ

Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Probo sam sa brijačem i za sad jedino sa fusionom mi je ok da nema peckanja i krvi poslije brijanja, jer sa jednim žiletom moram po par puta preč da pokupim sve , a i moram izbrijavat u par smjerova jer mi tako raste brada

baš imam sjebano to sve i specifično

volio bi da se mogu brijat sa jednim žiletom jer je daleko jeftinije ali nejde nikako.
Meni je bolje sa safety. Jesi probao brijat samo u smijeru rasta dlake? Za osjetljivu kožu je to bolje, a ako se briješ svaki dan prolazi.

Također, puno pomaže ako se briješ nakon tuširanja, kada se dlake omekšaju. Ovisi i koji gel koristiš. Ja sam totalno prestao koristit one u limenim piksama jer mi rade više štete nego koristi i koristim palmolive classic kremu (ima u dm-u i ostalim dućanima nekad)
nub je offline   Reply With Quote