View Single Post
Staro 15.03.2017., 16:04   #2
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ovako, što se ovoga tiče to je i meni odmah palo napamet

Ovo što si rekao za akumuliranje energije stoji, akumulatori su najskuplji dio investicije i ovisno o tome koliku bi farmu za mineanje imao tj. koliko bi trošio kW/h toliko ti i manje ili više akumulatora treba

ALI

Postoji druga opcija, a to je sklapanje ugovora sa HEP-om (NE kao povlašteni proizvođać struje nego neka druga fora koja je izvediva jer kao povlašteni nema šanse da upadneš, kvote su popunjene do 2020. godine navodno)
Znači u ovome slučaju ti je investicija solarni paneli + set za montažu panela i šlag na kraju posebno brojilo od HEP-a koje košta cirka 1500 eura (tako mi je rečeno)
U ovome slučaju nema invertera, nema akumulatora, sa panela direktno spajaš žice u to brojilo i ono ti radi pretvorbu 24V->220V te višak struje prodaješ HEP-u po nekih 40-ak lipa po kWh, a tokom noći normalno "kupuješ" struju od HEP-a po nižoj tarifi

Elektrana da može držati nekih 3kW konstantnu potrošnju bi koštala oko 25 tisuća kuna (paneli + set za montažu - nosači i ostale pizdarije potrebne) + gore spomenutih 1500 eura za to posebno brojilo od HEP-a

Eto, to je ono što sam ja dosad saznao, za početak malo prevelika investicija, barem za mene
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote