View Single Post
Staro 29.04.2007., 16:34   #18
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor MaxB Pregled postova
Pokusaj na onom forumu pronaci sto konkretno ljudi govore o tome - vise postova.

Stvar je, naravno, u tome da slika ne bi smjela ovisiti o kabelu. Ako "ovisi", treba isprobati druge stvari, razmisliti o softveru itd. Jel frekvencija osvjezavanja ista kod oba kabela? Mozda monitor interno drugacije radi sa single i dual-link kabelima (koristi drugacije postavke) - probaj posudit druge dual i single link kabela pa onda usporedi. Kao vrrrlo malo vjerojatnoj mogucnotsi moglo bi se zamisliti i da postoji neka fizicka razlika medju kabelima, mozda je stvar u njihovoj kvaliteti, izoliranosti ili sto vec, pa mozda ne-originalni kabel gubi frameove pa monitor intepolira izgubljeni frame?

BTW zar se drugi, za razliku od tebe, ne zale da je originalni kabel taj koji je losiji? Kazes da je ostrija slika kod originalnog kabela... Ne mozes sad od nas ocekivati da ti odgovorimo na jedan takav specificni problem kad nemamo taj monitor odnosno ne mozemo isprobavati. Imam 226bw, imam jedan drugi DVI kabel pa ako cu imat vremena, provjerit cu kakva je slika.
Prvo nisam nista vise mogao naci na onom forumu. A i meni je bolja slika sa neoriginalnim kabelom (mrvicu manje ostra kako rekoh ali bolje boje i dosta ugodnija za oci, ne bljesti). I ne ocekujem ja od vas nista drugo do da mi neko objasni kako razliciti kablovi mogu uticati na prenos "digitalnog" signala, al ocito da niko ni ne moze dati odgovor. Hajde probaj taj drugi kabel ako budes imao vremena. THX!
dmr je offline   Reply With Quote