View Single Post
Staro 19.04.2014., 14:18   #1
_Mario
Registered User
Moj komp
 
_Mario's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 9
Nasumični gubitak signala iz računala

Pozdrav,

Zadnjih dan - dva na računalu dolazi do iznenadnog gubitka kontakta između monitora i kućišta. Prilikom pokretanja 3D igara zaslon monitora naglo ne prikazuje ništa (LED indikator samo trepti kao da nije ni spojen na kućište). Tikpvnica i miš također izgube kontakt (caps i num lock diode na tipkovnici ne svijetle više, a senzor ispod miša također ne svijetli), dok LED diode i ventilatori na kućištu i dalje rade. Jedini način za gašenje jest sklopka iza napajanja, a dok se kod novog pokretanja javlja gotovo isti problem (monitor ne pokazuje nikakav signal iz kućišta te miš i tipkovnica ne svijetle). Privremeno rješenje (barem ono za koje sam probao) jest iskopčavanje / ukopčavanje kabela iz grafičke kartice. Nakon toga (pri novom pokretanju računala) sve radi bez problema. S obzirom da navedeni problem nisam imao do prije dan - dva probao sam slijedeče radnje u otklanjanju navedenog problema:

- Reinstalacija grafičkih drivera (putem driver cleanera i instalacija novih s AMD-ove stranice)
- provjera kablova (unutar kućišta, napajanje kao i kabel između monitora i kućišta)
- skeniranje računala ( Avast i MalwareBytes) na viruse i(li) malware (rezultati = ništa nije pronađeno)
- Promjena RAM modula iz jednog utora u drugi
- iskopčavanje HDD-a (unatoć tome što je HDD potpuno nov probao sam i tu opciju)
- testiranje GPU-a i CPU-a s benchmark programima tipa OCCT i Furmark:
a) FurMark - GPU [29 C temp. u idle-u] - 85 C u 10-minutnom testiranju (i dalje ne dolazi do naglog gubitka signala)
b) OCCT - GPU - 80 C u 10-minutnom tesitranju / CPU - 57 C u 10-minutnom testiranju (ne dolazi do naglog gubitka signala)

Konfiguracija:
- Athlon II X4 750K BE
- Asrock FM2 FM2A75 PRO4
- Transcend JetRAM 4GB DDR3
- Toshiba HDD 500 GB
- MSI HD7770
- Corsair 430W (PSU)

OS: Windows 7 ultimate (64 bit).

Ni jedna komponenta nije fizički oštećena niti su GPU / CPU ikad OC-ani (sve navedeno kupljeno je i sastavljeno u istom shopu). (Pri 3D igre mislim na igre tipa FIFA 14 [hardwerski gledano i puno slabija računala je mogu pokrenuti]). Ostali programi u svakodnevnom korištenju: Photoshop CS6, mail client, par IM programa i Chrome.
_Mario je offline   Reply With Quote