View Single Post
Staro 29.12.2008., 15:31   #1
dzura
bla bla...
Moj komp
 
dzura's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Split
Postovi: 242
Apple iOS - info, pitanja, jailbreak, downgrade, unlock, FAQ

AKO VAM TREBA UNLOCK I IMATE ultrasn0w NEMOJTE RADIT JAILBREAK SA REDSNOW JER NADOGRAĐUJE BB. KORISTITE RAĐE SnowBreeze.

1.Skinite iOS 4.3.3

2.Skinite redsn0w i raspakirajte ga


Uploaded with ImageShack.us

3.Spojite iphone sa itunsima


Uploaded with ImageShack.us

4.Izaberite Vaš iphone i istovremeno držite stisnutu tipku shift na tastaturi i mišom kliknite na restore u itunsima


Uploaded with ImageShack.us

5.Navigirajte do foldera gdje ste spremili iOS 4.3.3 i potvrdite

6.Nakon što itunes završi sa restore otvorite redsn0w aplikaciju i kliknite na Browse


Uploaded with ImageShack.us

7.Opet odaberite iOs 4.3.3 koji ste skinuli i stisnite Open


Uploaded with ImageShack.us

8.Nakon što ga redsn0w očita stisnite Next

9.Sada stavite kvačicu kod Cydia a ostalo po želji


Uploaded with ImageShack.us

10.Ugasite Vaš iphone i spojite ga na pc.

11.Sada ce Vas voditi kroz postupak stavljanja iphonea u DFU mode.Znači stisnete power tipku(ona na vrhu za paljenje) , nakon toga home tipku(onaj veliki kružić...)i držite ih zajedno kroz 10 sec, nakon toga pustite power i držite samo home....


Uploaded with ImageShack.us

12.Nakon toga redsn0w pocinje sa svojom magijom i poslje kojih 5-7 min Vaš iphone je jailbreakani.

13.Sada se na springbordu nalazi ikona cydia, uđite u aplikaciju i dolje stisnite Manage pa onda sources.U gordenj desnom kutu Edit pa u ljevom Add i upisite http://cydia.hackulo.us i stisnite Done.
Nakon toga na Search i potražite Installous te ga instalirate.
Sada imate Installous aplikaciju koja funkcijonira ko appstore uz razliku da su aplikacije cre....e :-) uzivajte!!!

UNLOCK
Trenutno postoje tri opcije za otkljucavanje iphone 4 na sve mreže.

1.Ako ste sretnik i imate iphone sa jednom od ovih verzija BB:04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, 06.15.00, 01.59 (Settings-General-About-Modem Firmware-xx.xx.xx) onda samo nakon jailbreaka skinite sa cydie ultrasn0w i to je to!

2.Platite nekom ko otkljucava putem IMEI-a.Stvar je dosta skupa (oko 170 dolara) ali funkcionira.Ako se odlucite na taj korak pazite od koga kupujete jer ima jaku puno prijevara.

3.Kupnja gevey kartice putem ebaya ili njuskala.Isto pripazite dobro da kupite orginal jer ima vise laznih nego prvih a lazne su lose jer neke opce ne rade, neke ne otkljucavaju 04.10.01 BB, neke trose bateriju jako itd...(ja sam prvi put kupil lažnu na njuskalu, prodavala se za 100 kn i pohlepa ne koštala , drugi put sam bil pametan pa nisam uzel do kad ju nismo isprobali)
Evo nekih primjera kako prepoznat:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Orginal ima neke brojke napisane na samom chipu a lažnjak je prazni ko ovaj


Uploaded with ImageShack.us

Postupak unlocka je da umetnete gevey skupa sa svojom karticom(na iphoneu iskljucite 3g,wifi...poslje ih samo ukljucite)


Uploaded with ImageShack.us

nakon toga pojavi se meni na kojem kliknete accept te nakon 15sec nazovite 112 i prekinite cim se poziv uspostavi.Nakon toga na Settings i ukljucite pa iskljucite Airplane mod i kroz kojih minutu je otkljucan!
Sada trebate sami ukucat postavke za mms svoje mreže(google "vaša mreža" apn, ili mms postavke)
Sve ostalo radi normalno

REZANJE KARTICE

Ako vam se neda po novu microsim karticu možete i sami svoju staru izrezat.Nije tesko.
Template za izrezivanje, isprintaje ga i pratite upute sa ovog videa:

http://www.youtube.com/watch?v=ZUpkX...feature=fvwrel

Q: Dali se gubi garancija ako napravim jailbreak?
A: Da, ali kasnije možete preko itunesa napravit restore i niko nece znati da ste ga jailbreakali.

Q: Zasto da opce radim Jailbreak?
A: Zato jer vam se otvara puno novih mogucnosti i programa i tek onda iphone postaje smartphone

Q: Imam drugu mrezu i skupi su mi megabajti za download,mogu ga kak sprijecit da se spaja na net?
A: U Cydiji imate program koji se zove SbSettings i u njemu mozete iskljucit 3g i edge i onda ce vam se spajat samo kad ima wifi u blizini




Ako nekog jos sta zanima nek pita!

Pogledati prije pitanja:
http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=583
__________________


Zadnje izmijenjeno od: dzura. 17.05.2011. u 15:10.
dzura je offline   Reply With Quote