View Single Post
Staro 10.01.2015., 23:13   #19
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Stolica, rak rana ali pošto ni stol nije dobar, prvo sam naručio stol, pa kad njega smjestim naručujem stolac.

Vid ovo



ZIP TIE FTW!

---

Danas je bilo pokušavanje slaganja komponenti u kućište od 5 ujutro, jučer nakon posla došo doma i zakrmio odmah pa sam morao ustat ranije jer nisam više mogo spavat.




Za zagrijavanje, grafička:






Zanimljivo je kako je obrada nasjedajućih površina "gruba". Pošto je ovo "langsam", uzeo sam stari dobri purol i ispolirao to, vidi se fin napredak, jest da može značit pol stupnja, al mene veseli. Osim GPU dijela sređeni su i memorijski i VRM nasjedi. Na kraju grafička stvarno izgleda maleno i kompaktno, upravo ono što mi treba





--

Isti tretman je dobio i blok za cpu/mbo na dijelu za PCH i VRM, s tim da je cpu dio tvornički ispoliran do savršenstva. I CPU je sad ispoliran.










---


Bez pravih komponenata prilikom mjerenja se uvijek negdje mora fulat. Naime, dobro sam ja proračunavao što će i kako stati u kućište, ali zalud.

Sjeb 1.: 240 radijator je 0.7cm predebeo za efikasno provođenje crijeva, tj. sve bi moralo ići sa stražnje strane zgurano kod grafičke što ne dolazi u obzir.

Nisam uspio fotkat jer mi se taman mob ispraznio, ali fali samo 0.7cm manja debljina radijatora. Dakle, sranje.

Vratit ću XTX radijator i uzeti WE, iako mi nije draga WE serija. Provjeravao sam opcije da ga montiram sprijeda i izbacim 180mm rad skroz, ali to neće moći jer je tada radijator s ventilatorima predebeo i ne stane mi pumpa.


Sjeb 2.: prilikom skidanja hladnjaka sa PCH na matičnoj, pasivac mi je izletio iz ruke i okrhnuo rub čipa. Srećom na rubu nema ničeg i matična funkcionira bez problema, svjedno nisam mogao čekat i morao sam ga zakurblat jednom da se uvjerim da radi.




Sjeb 3.: iako postoji prostor u gornjoj plastici kućišta u koju prividno stanu normalni 120mm ventilatori, zapravo stanu samo ako se ne postavi ona gornja mrežica natrag. Čini mi se da će ovaj problem biti lagano otkloniti, ali jednostavno sam bio WTF, naprave kućište koje ima mjesta za 120mm vent i onda nedostaje 3mm da to sjedne kako treba.


----

Pozitivne strane:

Ionako sam planirao kupiti nešto 90° i 45° adaptera za uvodnice da to ljepše izgleda. Razmišljao sam o čvrstim cijevima (hard tubing) ali tu ima previše savijanja zbog kompaktnosti sustava.

Također moram još naručiti ventilatore, gpu backplate, tako da nije problem.

180mm radijator sa ghetto prikačenim 120mm 1000rpm ventom je dovoljan da 4790k na stocku ohladi u prosjeku 10°C bolje u IDLE nego stock ventilatori. Tipičan load kroz koji ga provlačim daje 30°C bolje rezultate. Nisam se nadao ovako dobrim temperaturama. To znači da ako mi dopizdi Phenom kućište lako mogu tražiti nešto kompaktnije uz uvjet 180mm prostora za rad.

D5 PWM pumpa - tiha za poludit. Idlira na potpuno nečujnih 900 RPM, uz antivibracijski mount, max vrtnja je 3000RPM pri čemu se čuje samo šum vode kako prolazi, najvjerojatnije zbog mikromjehurića.


Uskoro si moram pribaviti i neki rezajući alat, bušilicu, nitne i još neke alatke pa da zabava s preuređivanjem PSU kaveza počne.

Sad sam upogonio svejedno komp samo sa 180mm ventom. Žena pita jel uopće upaljen. U usporedbi sa sličnom ITX konfom hlađenom zrakom (psu silencer 3, g3258 sa noctuom c12p se14) može se komotno reći da je osjetno tiša vodenjača.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote