View Single Post
Staro 20.04.2017., 19:54   #5
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Eh da, tamo negdje 2001. godine
O kompovima tada nisam znao ništa, osim da bi htio tada aktualnog pentiJuma 3 , pa su konfu slagali drugi umjesto mene
Konfa je bila:
-Matična ASUS A7V sa VIA kt133a čipsetom
-AMD Athlon T-bird 1000 Mhz (bio sam razočaran što nije toliko željeni pentiJum, ali kada sam kasnije skužio da je to proc koji je bio u rangu prvih pentiuma 4 onda mi je bilo malo lakše)
- CPU cooler termaltake super ORB (smeće od kulera - ventilator se vrtio na jedno 5500 rpm, i parao je uši, mislim da od onda imam oštećenja na sluhu )
-128 mb SDRAM-a (za win 98 je to bilo dovoljno, ali kada sam instalirao XP onda sam se naslušao roštanja HDD-a kada je kopao po virtualnoj memoriji... Od onda ne štedim na RAM-u)
-ATI Radeon 32 mb DDR (prvi prvi radeon. Bio malo manji odron od GF2MX odrona . Kasnije ju zamjenio sa Radeon 9000 PR0 koja je još uvijek živa negdje kod mog frenda u nekom starom kompu)
- 30 GB HDD
- DVD čitač (pržu, i to CD pržu sam kupio nakon 2 godine)
- 56k modem
- Floppy drive
- neko šrotex 300w napajanje, koje je crklo nakon 2 godine. Onda je došlo drugo šrotex napajanje koje je izdržalo godinu i pol. Onda sam opet stavio šrotex unutra Čudo da ni jedno od tih napajanja nije povuklo ništa za sobom...
Cijena konfe sa 17'' CRT monitorom i nekim hp tintnim printerom je bila 9k kuna. Inače, tada su konfe zastarijevale znatno brže nego danas, pa je ova već nakon 2-3 godine bila zastarjela, a nakon 5-6 godina je bila jedva dovoljna i za nezahtjevno korištenje (internet i sl.)
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote