View Single Post
Staro 08.11.2018., 23:21   #47
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 758
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Upravo tako. Od kud pravo poreznoj dokazivati ispravnost licence? To može samo Microsoft. Nekad je to možda išlo, zahtjevao se fizički medij, pa hologramska naljepnica na računalu sa ključem, no W10 princip je drugačiji. Skida se legalno sa njihove stranice bez zahtjeva za ključem i time se ne krši zakon, nije torent, nije crack, ništa nelegalno. Ako se Microsoft ne buni, a porezna se buni na legalan račun? Tko je tu lud?
Koliko znam ostalo je na tome da je on platija pola te kazne (jer je platija u roku 8 dana) i onda zatvorija firmu, a otvorija obrt na zenu/mater/nebitno.

Nema nikakvog sranja, pa da je porezna mogla "iskopati", nego jednostavno manjak volje i zelje za borbom za nadoknadu tih par tisuca kuna koje su placene za kaznu.

Poreznu ne interesira to jel se Microsoft zali, ili ne, njima triba štimat sve kad oni ubodu taj USB. Njemu nije, gotova prica.
Njegov argument u toj zalbi (mislim da je isao osobno dole u poreznu) je bio isto taj - ako Microsoft govori da je licenca legalna i kupljena, onda treba biti ispravno, jer da nije, direktno bi njih ostetio. Medutim, iz nekog razloga nije uvazeno. Ne znam sad tocno proceduru, ako te zanima, spojim te s likom, pa popricajte na telefon.

Moja prica i komentar je tu samo zato da pokazem da poreznu boli kurac sta vi mislite da je ispravno, ili sta je negdje u EU ispravno, ili u nekoj trecoj drzavi. Oni naprave kako oni misle da je ok, opale vas po dzepu, pa se vi mislite dalje i saljite mejlove i pisite postove po forumima.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote