View Single Post
Staro 21.09.2018., 21:23   #32
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
@Nikky:

Citiraj:
Autor Brad Pregled postova
Pa imam neki produžni kabel od neke firme, no samo komp imam preko njega spojen.
Imam i ja, kupio sam isključivo zbog radoznalosti da vidim kakav je to filter unutra.
Brennenstuhl ŠEZDESET TISUĆA VOLTI, kako mu je na pakiranju kreštalo velikim slovima.

Dvije sekunde nakon što sam otvorio dio sa zaštitom sam ga brže-bolje zatvarao nazad da me duša ne boli kakvu glupost su mi prodali
Naravno da u tehničkim specifikacijama na službenoj stranici također nema nikakvih detalja o toj famoznoj zaštiti.

Satiri pridonosi i grafički prikaz karakteristike filtera, što zapravo ta zaštita i jest (najjednostavniji RC-CR, za one željne više teoretskih informacija, prvi rezultat s googlea).

For the record, takav filter ima minimalne veze s tranzijentima.

Da ne pretvaramo thread u dosadu, za više osnovnih informacija preporučam posjetiti wikipediu, s fokusom na odjeljak "Important Specifications".

Kao mali clickbait, u tekstu se može naći i sljedeći navod: "Many power strips have basic surge protection built in; these are typically clearly labeled as such. However, in unregulated countries there are power strips labelled as "surge" or "spike" protectors that only have a capacitor or RFI circuit (or nothing) that do not provide true (or any) spike protection."

U vezi boldanog u gornjem navodu:
Interesantno je da ne postoji regulacija tržišta kojom bi se zabranilo korištenje pojmova "surge protection" ako nije ispunjena IEC 62305 norma.

Ako bacimo pogled na isječak s popisom poglavlja iz norme, već vidimo koliko je tema znatno kompliciranija od jednostavnih filterčića.

Da razbijemo balon mišljenja da smo zaštićeni s letvom koja nije certificirana prema odgovarajućim standardima.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote