View Single Post
Staro 07.03.2020., 14:13   #8281
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Znači ako sam dobro shvatio, ja imam "jamstvo" od trgovca u vidu toga da ako se kaj pokvari nosim nazad u dućan. I to vrijedi 24 mjeseca? Jer to je u suprotnosti s onim što mi je trgovkinja rekla i to njihovo "dodatno jamstvo" je navlakuša i prevara kupaca...
Hvala!
Krivo si shvatio i panasonic je to objasnio.

Ovo se po forumima stalno pita i ljudi su konstantno krivo upućeni.

Imaš jamstvo kolko ti piše na računu, točka.

24 mjeseca je pravo na materijalni nedostatak...ako je prvih 6mj i ti se pozoveš na materijalni (to bi bio izrazito glup potez od strane kupca jer će trajati duže nego klasičan servis) onda trgovina snosi trošak vještačenja odnosno utvrđivanja materijalnog nedostatka.

Ako se pozoves nakon 6mj, onda sve to plaćaš ti.

Materijalni nedostatak nije zakonom objašnjen najbolje sto ovisi od artikla do artikla, no laički objašnjeno to je nedostatak u uređaju koji je sastavni dio uređaja da bi taj uređaj radio ispravno.

AKo tebi krepa primjerice ekran na mobu, znači da je nešto pregorilo, to nije materijalni nedostatak.

Dakle da ponovimo, jamstvo je koliko trgovina odredi, a može biti 3,6,12 ili 60 ili 37 mjeseci i u tom roku ide klasičan servis.

Ovo za obavezno 24mj garancije odnosno jamstva na servis nemojte govoriti u trgovinama jer se sramotite.
Nixis je offline   Reply With Quote