View Single Post
Staro 28.06.2022., 13:11   #953
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Zanimljiva situacija. U vožnji sam ostao bez kompletnog zvuka (BMW F31 2016 Harman Kardon ozvučenje). Bilo je dosta tiho, pa nisam uz razgovor čuo da li je bilo nekakvih distorzija/izobličenja/pucketanja. Dijagnostika izbacila grešku na pojačalu. Provjeravao sam redom osigurače i naišao na sprženi 40A. Zamjenio ga i u trenutku promjene zvuk je proradio, ali izobličeno/i random paljenje/gašenje kanala (stražnji, sub, bočni, gornji). To je trajalo nekih 5-10 sekundi, nakon toga sam čuo "cvrčanje" u pojačalu i naravno, bijeli dim iz pojačala. Pojačalo kihnulo, izgorio opet osigurač. Naravno, neću opet stavljati pojačalo dok se ne uvjerim da je s instalacijom sve u redu, ali zanima me mišljenje. Moje razmišljanje je da ako pojačalo "gori" i prži osigurač, problem je u njemu. Da je problem "prije" pojačala, gorio bi samo osigurač, pojačalo ne bi dobilo po p.., zar ne? Pojačalo se nalazi u gepeku ispod "poda". Ima neki odzračnik gdje je mogla ući vlaga, ali u zadnja 2 tjedna se nisam puno vozio, naročito ne po kiši. Razmišljam na glas, nikako ne bih davao par tisuća kuna za novo pojačalo koje će opet spržiti ako je problem u nekoj drugoj komponenti, tj. instalaciji.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote