View Single Post
Staro 11.09.2018., 16:42   #1
Zaramoth
Killing monsters
Moj komp
 
Zaramoth's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 435
Question Nema slike na ekranu (no signal detected), ne beepa, a ventovi se vrte

Da se ubacim na vec postojecu temu.
Prije 3 tjedna upgradeao masinu, ubacio Ryzena, maticnu, i ddr4, zadrzao graficku, napajanje, ssd i hdd (sve komponente su pod "moj komp".
Sve je do danas radilo ok. Komp upaljen ali nista se ne radi na njemu. Odjednom se ugasi i kao da ce se resetirati ali, nema slike na ekranu, nema nikakvih beepova od maticne, svi ventovi se vrte (napajanje, graficka, case-ventovi) s tim da se cooler od proca vrti na maximumu non stop. Ne pojavljuje se logo od maticne, nemam opciju ulaska u bios, samo crni ekran s "no signal detected" prozorcicem dok svi ventovi - rade.
Inace, kod resetiranja kompa, cpu cooler se zavrti na maximum oko jedne sekunde i onda se uspori na neku normalu (bios preuzme kontrolu, pretpostavljam). Drzanje power ili reset tipke na kucistu nista ne napravi, ne ugasi masinu. Jedino prekidac na napajanju ugasi ventove. Ne znam da li je bitno no niti ledice kraj ethernet porta ne svijetle, dok se ventovi vrte.
Isto tako, u ova 3 tjedna, po slaganju nove masine, u 2 navrata bi kod paljenja masine dobio onu poruku da OS nije pronadjen i da odaberem boot drive. Udjem u bios i u oba puta primjetim da su se boot devices promijenili sami od sebe tj, umjesto ssd-a kao primary boot device, odjednom bi na tom mjestu bio hdd. Podesim ssd nazad kao primary boot i windowsi se dignu, sve opet radi ok.
Napraviti cu clear cmos, posuditi drugo napajanje da i to testiram ali...
Ovako na prvu, pada li kome sto na pamet?? Maticna mozda?? Napajanje?
Zaramoth je offline   Reply With Quote