View Single Post
Staro 05.02.2015., 11:42   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Lol. Pospi se pepelom plz i nemoj dalje
Stvar u potrošnji as-is? Dakle, tebi je od presudne važnosti 220w vs 300w kod grafe, a koristiš (bar sudeći po tvom profilu) između ostalog plazmu iz pretpotopne ere koja troši 250w struje bez pardona
Vrlo bedasto je to što se ti hvataš za kojekakve slamčice koje nemaju veze s vezom (ili da se sjetimo fermija kod zelenih, recimo, ako ćemo ići tvojim linijama 'objašnjavanja i rezoniranja', i teoretiziranja o disipaciji, proizvodnom procesu, failavom stock hlađenju, itd.).
ajde pročitaj ponovo kaj sam napisao - JEBE mi se za potrošnju struje, mene zanima hardver koji je brz i hladan što bi reklo nema "naprezanja" vrm-ova, pcb-a etc. etc. jerbo sve šta se nalazi oko čipa koji disipira 300w je sve samo nije hladno + vjerovatno sva ta pasiva mora biti dodatno hlađena zrakom ako nema plejta preko svega toga, što vjerovatno nema jer su kupili "gotovo" gpu-only vodenjaču od nekog vendora i jeftinije im je zakalemiti još jedan vent nego kupovat plejtove za kompletnu grafu.

dakle ovo su činjenice koje smo vidjeli na 295x i vrlo vjerovatno ćemo ih vidjeti u top primjercima 300 serije.

fermi ti je problem? i koja još? možda 7950gx2?

koji top ati sa referentnom turbinom nije lupao u 100c? zapravo mi odgovori koji nije
syss je offline   Reply With Quote