View Single Post
Staro 20.10.2022., 22:27   #286
MerrySmiley
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Remete
Postovi: 52
Dragi žicaroši... imam jedan problem... Možda ćete vi s više iskustva znati o čemu je riječi.
Prilično sam nov u krimpanju, ali skrimpao sam već nekih 20ak kabela i sad to već izgleda sasvim lijepo. Krimpam cijelo vrijeme sve po T-568B standardu.
E sad. Imam u sobi switch TP linkov gigabitni. Iz tog switcha idu dva kabela, svaki po 10ak metara. Jedan do Grundigove smart telke a drugi do PS5ice.

I sad. Na jednom kabelu imam normalno puni gigabit, a drugi kabel ne daje internet uopće. Čak ni 100Mbps. Mrtav.
Ok... mislim si nekaj sam krivo skrimpao na tom 2. kabelu. Prekrimpam ja njega opet - isto.
Kabeli su s istog koluta kupljeno u Chipoteci

Danas mi je stigao tester kabela i kad isprobam taj kabel koji "ne radi" - ispostavlja se da radi potpuno jednako kao i onaj koji radi... Tester fino pušta struju kroz svaku žicu redom i tako se pale parovi lampica na testeru kako bi i trebalo.

Taj kabel koji "ne radi" isprobao sam i na laptopu i na telki i na PS5 - ne radi. Onaj 1. kabel, radi bez problema na svemu. Isti konektori kupljeni u chipoteci na oba kabela i ja oba krimpao.

Kako to da mi kabel uopće ne radi u uređajima, a radi najnormalnije u testeru?

Uzmem 3. kabel koji je gotov kupljen preko aliexpressa i lošije skrimpan od ovih mojih i on radi na svim uređajima.
MerrySmiley je offline   Reply With Quote