View Single Post
Staro 19.03.2016., 16:16   #13
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Ja sam zadovoljan Hikvision kamerama, software im stvarno ima dosta opcija i dobra je kvaliteta slike. Njihove novije kamere sad imaju utor za sd karticu pa ti ne treba NVR ili NAS na koji bi se to snimalo ukoliko ti treba ta opcija. Može se podesiti detekcija pokreta na temelju slike pa se napravi neka akcija ako detektira pokret (početak snimanja, slanje emaila, notifkacije itd). Postoji aplikacija za mobitel preko koje se može gledati stream ili snimke, ali preko te aplikacije dolaze i notifikacije o pokretu.

Inače smatram da su te notifikacije nepraktične pa zato ni ne koristim, ponajviše jer na neke stvari ne možeš utjecati a okinuti će detekticiju pokreta. Npr. prođe mačka ili neka životinja, možda neki kukac leti ispred kamere, prođe auto pa bude odbljesak svjetla u zoni detekcije itd. sve ovo bi detektirala kamera i slala obavijest, a ne događa se ništa bitno.

Nedavno sam naručio Hikvision DS-2CD2135F-IS i još uvijek čekam da stinge, isto sam gledao da ima HEVC čisto iz razloga da probam mogu li progurati HD stream kroz jadan upload koji nudi ADSL.
daki je online   Reply With Quote