View Single Post
Staro 28.07.2014., 00:32   #56
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Custom rom za Lenovo A800 -> Lenmic rom

okej, nije nesto novijeg datuma, ali iskoristiv mobitel .

nego, uzeo sam ovdje preko foruma Lenovo A800 koji je dosao sa stock original androidom. jednom rjecju - poluproizvod. shit. nikad nebi rekao da mob ima dvije jezgre i 512MB rama.

onda sam ga isao rootati - bio je vec rootan. pa ga nisam morao rootati .

pa je isao CWM recovery, lijepo sve opisano klik. i sam recovery radi.

**
napomena odmah. da bi se doslo do CWM recoverya kad je mob ugasen, malo je zeznuto. volume down + power na sekundu, pa volume up stisnuti. ako ne upali iz prve-druge, iz jedne hoce. meni je trebalo cca par sati kopanja po netu da odgonetnem pravu kombinaciju tipki i samostalnog isprobavanja, ako se tko upusti, da mu ustedim zivaca i vremena.


dok se custom romovi mogu naci na sljedecog stranici - Needrom.
za skidanje bilo cega je potrebno se registrirati, ali je free pa je cas posla.


a ja sam isprobao zasada dva. prvi koji sam koristio cca tjedan da je ovaj - Lenovo A800 MultiLangual S129 Solo V3.

ovdje takoder napomena, ne pratiti sve sto pise u instalacijim uputama!
tj, sve napraviti do same instalacije, iza toga nikako ne brisati particije, cache, dalvik itd. samo reboot i sacekati ~5 minuta da sve sjedne na mjesto, finito - bolji rom od stocka miljama.


no danas (jucer zapravo, sada je vec ponedjeljak) sam naletio na ovaj - Lenovo A800 – LENMIC A800 V3.1. ovaj je jos bolji od proslog, jer je fest stedljiviji na ramu (cca 125MB je free od ukupnih 473, koliko mi ocitava apk neki), sve radi vrlo vrlo zivahno i nema stekanja, GPS sljaka bez vecih problema i cekanja, ma sve je ono - super!


tako da ako se tko nade s ovim mobitelom, molim vas - napravite od njega posten mobitel . ako do sada niste, jer stock rom je stvarno smece naspram ovoga Lenmica. eto, nadam se da sam nekome pomogao .


EDIT:
zaboravih reci, ako ce trebati, ja imam skinute drivere za Lenovo. nemam linka otkud, ali puna oznaka je:
LenovoUsbDriver_1.0.1 (7.16MB)
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline