View Single Post
Staro 27.07.2014., 18:29   #34
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Dobar dan svima,

Evo i ja puknuo pod pritiskom i kupio kineza, odluka pala na Lenovo S960 (fin, tanak srebrnkast, bas onako fino pederast ).

Prvo da komentiram to2c na kojem je kupljen, uzeli pare, poslali mi tracking number preko SingPosta, i ja sretan sjedim i cekam mob, ali nakon 30 dana strpljivog cekanja nista od moba, a ni tracking number nista ne pokazuje. Posaljem ja njima mail da mi jos nista nije doslo, oni odgovaraju da se dogodila greska i da sam platio $220 bundle koji u biti kosta $260 (extra kabeli, cover, screen protector itd...) i da moraju vidit sto sad. Naravno, papni nisu poslali email, ni nista...
Kad sam im odgovorio da netrebaju nista slat da cu ja pokrenut dispute na PayPalu i rijesit to vrlo brzo, trenutno salju mail sa isprikom i novim tracking numberom koji ovaj puta radi.

Tako sto ce to2c-a tice, serem im se u usta. Ali vjerojatno tipicni kinezi pa se nemam cemu cudit.

I tako nakon 2 tjedna stigne mob, i sto se hardwarea mob je vrlo dobar, quad MTK6589T proc i 2 gige rama sa 16gb interne memorije. Nema dual-sim i nema SD card slot.
Kvaliteta izrade je vrhunska, ekran super, ne skripi, ne savija se, oko toga nemam prigovora. Lenovu svaka cast na izradi/hardwareu.

E sad, software, paaaaaaaa, jednom rijecju ODRON.
Mob je dosao sa 4.2.2 verzijom Andorida, sa VIBE UI-em koji je neka jadnjikava kopija MIUI-a. Trzav do bola, tipicno nakrcan kineskim bloatware sranjem koje je nemoguce maknut bez roota. Odma je dobio update na 4.4.2 koji je malo ubrzao stvar, ali napunio mob sa jos vise kineskog sranja koje ovaj put uopce nije prevedno na engleski. Na Google Apps mozete zaboravit, postoji samo neki Lenovo suite sa jedno 20 njihovih aplikacija koje su vecinom na kineskom kao i Lenovo Store koji je u potpunosti na kineskom pa sretno sa pronalazenjem icega na tom storeu.

Nakon 2 dana okruzen sa svim tim kineskim sranjem sam popizdio i krenuo u borbu oko custom recoverya i rootanja. Teskom mukom i ta bitka je prosla u moju korist i uspio sam stavit TWRP recovery i instalirat SuperSU nakon 3 dana pokusaja i pogresaka mob je sad rootan, svo kinesko smece uklonjeno (osim neke SecureIT aplikacije jer ukoliko se i ona makne mob u donjem lijevom kutu ekrana stalno prikazuje "Security Problem" gresku), mob je osjetno fluidniji, Nova launcher je na njemu i sad su stvari podnosljive.

NO, i dalje nema predaje, sad sam u potrazi za nekim custom romom, srecom naletio sam na ruski lenovo forum i ljudi tamo su dosta uradili sto se tice ovog moba i custom stvari za njega.

Neda mi se sad postat slike, testove i tako to, to cu uradi malo kasnije kad se vratim doma jer sam trenutno u US.

Za kraj, izrada/hardware = 4/5 software 0/5
Finalno, nikad vise kinez, jednostavno previse gnjavaze za dobit funkcionalan mob...
T0X1C je offline