Tema: Automobili
View Single Post
Staro 23.10.2017., 15:32   #32387
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jucer odgulio rutu od zga do pule, sve po ac, psovao sam ko kocijas. Bemti led dnevna svjetla, tko ih je izmislio i tko na tako glupo osmisljen sustav nije u najnizem paketu opreme ugradio po defaultu ugradio automatsko paljenje kratkih svjetala kod losih svjetlosnih uvjeta i obavezno po kisi. Serem ti se na bijelo/sivo modernO autO i najnizi paket opreme kada te na 30m ispred mene proguta vodeni oblak i magla, a tvoje velebnO autO nema upaljene zadnje pozicije. Vidim te u retrovizoru, ali sta mi to znaci kad cu mozebitno tvrdo penetrirati u tvog SUVa.

Ljudi, barem upalite ta kratka svjetla kada su proizvodjaci auta vec toliko sjebali svijet s izmisljanjem led svjetala. Sta je tako tesko bilo uz led prednja ugraditi par crvenih ledica iza...

/rant off
to je sve sjebala murija sa piškili bi - kakili bi zakonom o gašenju svjetala, a u biti dobar izgovor za zaboravljive kako bi se više napaćeni narod naplaćao kazni.

upaljena svjetla - safe, ugašena - kazna i ćao... kak mi možeš donijet zakon "o sigurnosti u prometu" gdje je sigurniji ili valjda minimalno jednako siguran auto sa ugašenim svjetilma u odnosu na onaj sa upaljenim?!

jel itko od tih velebnih umova ikada na sivi dan uletio na prosječnu zagrebačku dvosmjernu ulicu sa bočno parkiranim autima i drvoredom koji radi još dodatno zamračenje i prema njemu se kreće srebrni auto sa zgašenim svjetlima? ja se stepem svaki put kad skužim na 20m da je taj auto uopće u pokretu, a kamoli da sam ga prije uopće primjetio da je sudionik prometa.

ti isti velebni umovi zaboravljaju da dobar dio vozača je u autoškoli učeno "sjedi u auto, pojas, svjetla" i pretpostavljam, barem na svom slučaju, da im je puno teže uočiti takav auto u odnosu na ekipu kad nije ni postojao zakon o svjetlima pa su barem dio života navikli na takvo okruženje, ja nisam sigurno.
syss je offline   Reply With Quote