View Single Post
Staro 12.09.2013., 22:56   #61
Rafo
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: korcula
Postovi: 10
teško punjenje Motorole Defy+

Imam sličan problem punjenja Defy mobitela. Prvih se mjeseci originalnim punjačem punio uredno a onda počelo zaj. Uključivanjem i isključivanjem bi, nakon desetak puta, počeo puniti a poslije niti tako. Na USB portu kompa, sa data kabelom se uredno punio. Niti drugi punjači nisu valjali pa sam i kabele minjao. Otkrio sam da nema nikakvih problema sa punjačem IPada, Apple punjač original i sad ga koristim.Inače većina punjača mobitela je 750-850mA a ovaj Appleov je 1A !Ipak, ne puni niti originalni Asusov punjač tableta Nexus7 struje 2A! Dakle ne mogu dokučiti u čemu je tajna da Appleov punjač jedini puni!A mislim da punjač može biti dimenzioniran za struje daleko veće od potrošača a potrošač uzima koliko mu treba ! Problem je kad je punjač preslab a mobitel hoće potegnut veću struju pa se punjač pregrije a i kabeli mogu izgorit; kod oštećenog kabela pogledajte koje su to jadne žičice i to po 2,3 najviše.

Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
Onaj punjač kojeg je predložio begi, nisam kupio jer gura 2A što je previše pitao sam telefonskim putem. Taj punjač puni na 2A.

A punjač mora puniti do 1A, original je punio mi se čini oko 600-700mAh.



Zato sam kupio USB punjač kod Linksa sa kablom micro USB, jer imam svoj data kabel USB mini original od motorole.

http://www.links.hr/?naziv=punjac-me...kl=041.700.009

E sad imam jedan problem.
Taj punjač s stim original data kablom neželi puniti motorolu, dok drugi mobitel s micro usb kablom normalno puni.
No ako taj data kabel uštekam u auto adapter punjač onda najnormalnije puni tu motorolu.

Znači preko tog data kabla neželi puniti niti na kompu niti na taj USB punjač (230v), ali zato može stim kablom puniti preko punjača USB adapter u auto.


U čem je problem zašto neželi puniti ni na kompu ni na taj novi punjač ?

Probao sam i sa drugim kablom USB mini kraćim od 30cm namjenjen za hardove niti sa njime neradi !
Rafo je offline   Reply With Quote